Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Párky v bramborovém těstíčku

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 60 minut
čas vaření Vaření: 15 minut

Párky v bramborovém těstíčku - postup přípravy

Zatímco sladké domácí tvoření je znalostí, která žádné správně hospodyňce nesmí v domácnosti chybět, slané pečivo a nejrůznější malé svačinky obvykle nejsou až zase tak obvyklé. Přitom je po nich velká sháňka, vždyť vezměte v úvahu, kolik peněz Češi za nejrůznější krekry a jiné slané pečivo pravidelně utrácejí! Recept, který vám dnes nabídneme, je z řad smažených dobrot. Uznáváme, že existují zdravější dobroty, nicméně tahle je tak lahodná a zároveň snadná, že ji můžete mít téměř v mžiku, kdykoliv budete potřebovat.

Ingredience pro:
6 porcí

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Brambory oloupejte, pokrájejte na menší kostky a v hrnci s osolenou vodou je uvařte doměkka. Pak vodu slijte, brambory nechte lehce zchladnout a rozdrťte či rozmixujte je na hladké pyré.
Dortové vafle si rozložte na pracovní plochu a každou z nich po celém povrchu důkladně potřete vrstvou bramborové kaše a nechte je takto chvilku stát, aby nasákly vlhkostí a změkly.

Do misky vyklepněte vajíčka, přidejte k nim dvě lžíce majonézy a společně důkladně vyšlehejte metlou nebo vidličkou na jednolitou směs. Do vedlejší misky nasypejte strouhanku.

Oddělte od sebe nožičky párků a každý z nich namočte nejprve do směsi vajíčka s majonézou a pak obalte ve strouhance. Takto připravené párky položte na dortovou vafli s bramborovým pyré a zamotejte do roličky.

Na kamnech rozehřejte pánev s vyšší vrstvou oleje a když je dostatečně horká, vložte připravené a zabalené párky do oleje smažit dozlatova ze všech stran.

Po dosmažení dejte párky okapat od přebytečného oleje po smažení na talíř vyložený papírovými utěrkami.

Podávejte jako čerstvé, anebo i vychladlé spolu s hořčicí, kečupem či jinou oblíbenou studenou omáčkou, případně doplněné o čerstvou nebo nakládanou zeleninu.

Dobrou chuť.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů