Pečené kuře se zelím

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
15 minut
ČAS VAŘENÍ
45 minut
NÁROČNOST
Snadná

Pečené kuře se zelím - postup přípravy

Pečení v troubě je skvělou možností, jak připravovat pokrmy. Velkou výhodou je to, že se nemusíte vaření příliš věnovat, stačí jen jídlo nachystat a trouba už udělá svou práci bez vaší pomoci. Navíc to má i další výhodu – pokrmy připravované v troubě jsou obvykle dietnější. Zkuste tedy tento recept z jednoho pekáče, díky kterému zároveň připravíte maso i přílohu. Recept na kuře v troubě se zelím se stane vaším oblíbeným.

Nakrájejte zelí na několik centimetrů silné plátky a rozložte je na plech. Na zeleninový polštář dejte kuřecí stehna a řádně je osolte a opepřete. Pokud chcete nechat vyniknout chuť masa a zelí, nemusíte přidávat už žádné jiné koření. Jestliže ale preferujete výraznější chutě, nebojte se přidat i další druhy koření. Můžete zkusit třeba papriku, kmín nebo různé bylinky dle vašich preferencí.
Dále si oloupejte česnek a rozmělněte jej na struhadle. Smíchejte jej s olejem a výslednou směsí pomažte kuřecí stehna. Získají další chuťový rozměr a také vytvoří nádherně křupavou kůrčičku.

Kuře dejte do trouby a pečte jej přibližně 45 minut na 180 stupňů. Během této doby kontrolujte, zda se kuře nebo zelí nepřipaluje. Pokud uvidíte, že v pekáči chybí voda, dolejte trochu. Vypečenou šťávou zároveň můžete přelívat kuřecí stehna, aby se krásně dozlatova upekla.

Zelí se na tuku velmi dobře propeče a získá příjemnou chuť po kuřeti. Zelí je možné použít jako samostatnou přílohu, nebo si můžete ke kuřeti uvařit brambory nebo udělat třeba domácí knedlík či noky. Záleží jen na vás a vašich chutích.

Skvělé je, že tento recept dobře funguje i se zelím červeným nebo se zelím nakládaným. Taktéž můžete zelí nahradit kapustou. Je vždy dobré vařit ze sezónních surovin. Tak zajistíte, že bude váš jídelníček rozmanitý a vyvážený.

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 301 hlasů
Nahlásit chybu
62 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt