Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Pita pizza z trouby

4,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 15 minut

Pita pizza z trouby - postup přípravy

Domácí pizza má již dlouhou tradici pro mnoho rodin. A je naprosto v pořádku, že jsme daleko od Itálie. Tento pokrm je nejen levný a chutný, ale také poměrně levný. Náplň si vyberete sami podle sebe a těsto si můžete koupit ji hotové, anebo si ho udělat sami. A přitom nemusíte stát celé hodiny v kuchyni. Pita pizza bude připravena během chvilky! Někdo řekne, že pizza bez pšeničného těsta není pizza. A na to vám můžeme odpovědět celou řadou originálních receptů. Domácí pita pizza v troubě je nejjednodušší způsob přípravy tohoto jídla. Chcete ušetřit čas bez toho, abyste přišli o jedinečnou chuť? Pokud ano, jste tady správně a měli byste pokračovat ve čtení.

Ingredience pro:
4 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Položte kulatý tenký pita chléb na plech. Namažte ho polovinou majonézy. To samé udělejte s druhým pita chlebem. Oloupejte cibuli a nakrájejte na tenké půlkruhy. Klobásu nakrájejte na tenké plánky. Obě ingredience rovnoměrně rozložte na povrch. Poté nakrájejte rajče na tenké plátky a posypte zelenou cibulkou. Tvrdý sýr nastrouhejte na středním struhadle a posypejte pizzu.
Pečte v předehřáté 200 stupňů troubě po dobu 12-15 minut. Nakrájejte ji na porce a podávejte hezky horkou.

Jak vidíte, pita pizza je připravena během několika minut. Můžete si vzít jakoukoli klobásu na plnění svého srdce. Sýr lze také snadno nahradit lepší značkou nebo jiným druhem. Obecně se toto jídlo připravuje z toho, co je v lednici. A na první pohled musíte souhlasit, že jde o velice levné jídlo, na kterém si pochutná celá rodina, a vaše děti budou zaručeně nadšené, že mají domácí pizzu! Neváhejte a připravte jim toto jedinečné jídlo, které je hotové během chvilky.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů