Pizza bez mouky i bez pečení

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
15 minut
NÁROČNOST
Snadná

Pizza bez mouky i bez pečení - postup přípravy

Pizza je populární nejenom v Itálii, ale i po celém světě, včetně České republiky. A stejně jako u jiného jídla, i u ní existují zajímavé alternativy. Třeba taková, kdy není nutné ani používat mouku, ani není nutné zapínat roubu. Přesto je výsledek naprosto dokonalý jak co do vzhledu, tak do chuti.

Základem netradiční pizzy není klasické těsto z vody a mouky, ale brambory. Ty důkladně oloupejte, potom je omyjte a nakrájejte. Základem jsou co možná nejtenčí plátky, ze kterých následně vytvářejte neméně tenké nudličky. V případě potřeby, pokud s nožem příliš neumíte, je možné místo tohoto krájení brambory i nastrouhat. Když jsou brambory připraveny, můžete je dát do mísy. V jiné nádobě si následně důkladně rozšleháte vajíčko, které využijete později.
Když jsou přípravy hotové, vezměte k ruce pánev a nalijte na ni trochu oleje. Když je pánvička rozehřátá, vložte na ní nakrájené brambory a rozhrňte je tak, aby rovnoměrně pokrývaly celou plochu. Takto je několik minut opékejte a potom je opatrně otočte, aby si základ pizzy zachoval svůj tvar. Po otočení snižte plamen a poté můžete přelít rozšlehaným vajíčkem. Snažte se, aby se dostalo úplně všude v rovnoměrném množství.

Základ pizzy se v troubě pomalu peče a to je také chvíli k tomu, abyste pokračovali v její přípravě. Ta už je podobná, jako u té klasické. Na směs namažte rovnoměrně až do krajů rajčatovou omáčku. Potom vezměte nastrouhanou nebo krájenou mozzarellu a tu umístěte na rajčata. Potom vezměte do ruky také salám a poklaďte ho na sýr. Zbytkem sýru ho posypte a je hotovo.

Nyní už stačí pouze použít pokličku, kterou umístíte na pánev. Takto pizzu v pánvi pečete a dusíte do doby, než brambory změknou a sýr bude dokonale rozpuštěný. Následně opatrně vyklopte, abyste nenarušili tvar. Nožem nakrájejte, jak jste zvyklí a můžete ochutnat.

Samozřejmostí je do budoucna možnost jakýchkoliv experimentů. Není nutné zůstávat jenom u sýru a salámu, jelikož obložit si tuto domácí pizzu lze doslova čímkoliv. Od uzenin, přes sýry, až po houby nebo například zeleninu. Fantazii a chuti se meze nekladou.

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (79%) 198 hlasů
Nahlásit chybu
53 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt