Pizza z cuketového těsta - postup přípravy
Pizza je známou italskou klasikou. Nabídne však řadu variací, které se mohou týkat i těsta. Pokud hledáte způsoby, jak zužitkovat cukety ze zahrádky, zkuste netradiční postup. Cuketovou pizzu, která v mnoha ohledech strčí do kapsy tu klasickou.
Ingredience
Stejně jako v případě pizzy klasické, tak i u té cuketové je základem těsto. Na něho bude potřeba oloupaná cuketa, která se následně nahrubo nastrouhá na struhadle. Poté se z ní vymačká přebytečná voda, která by těsto kazila.
Nastrouhaná cuketa se vloží do mísy, kam se přidají postupně ostatní ingredience, jako je sůl, koření a samozřejmě vejce. Pro zahuštění nesmí chybět ani potřebné množství mouky. Dále už jenom práše do pečiva a základ cuketového těsta je hotový.
Na rozdíl od klasické pizzy, kde se těsto tvaruje v ruce, má ta cuketová určitou výjimku. Je potřeba forma, která se vyloží pečicím papírem. Ten se může následně pokapat olejem a vysypat strouhankou, pokud jsou reálné obavy z toho, že by se těsto přichytilo. To se následně poklade na dno formy a vytře se až do okrajů a zarovná se tak, aby bylo všude stejně vysoké.
Cuketová pizza má poměrně jednoduché obložení. Základem je obyčejné rajče, které se pokrájí na tenčí kolečka a vyskládá se na povrch cuketového těsta. Poté se vezme sýr, který se najemno nastrouhá a který se na vrstvu rajčat bohatě nasype. Tím je základ pro cuketovou pizzu v podstatě hotový.
Následný postup už je stejným, jako u pizzy klasické. Forma s pizzou se vloží do trouby rozehřáté na 200 stupňů Celsia a peče se asi 25 minut. Doba pečení však může být značně individuální. Odvíjí se od ní především výška těsta i to, nakolik je hnědá sýrová vrstva.
Když je konzistence optimální, cuketová pizza se vyndá z trouby, následně se vyjme z formy a může se podávat. S jistotou, že na této verzi si s chutí pochutnají i vegetariáni.