Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Plněná kuřecí prsa pečená na bramborách

4,5
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 80 minut

Plněná kuřecí prsa pečená na bramborách - postup přípravy

Pokud nemáte moc času na postávání u plotny, ale zároveň nechcete večeři odbýt něčím příliš fádním, upečte si plněná kuřecí prsa na bramborách. Díky tomu, že se vše dělá v jednom pekáčku, si nemusíte dělat starosti s přílohou.

Ingredience pro:
1 porce

Na brambory

Na maso

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Nakrájejte brambory na tenčí kolečka. Dejte je do zapékací formy, osolte, opepřete, přidejte sladkou papriku, oregano a sušený česnek. Zalijte je trochou olivového oleje a dobře promíchejte, aby se brambory důkladně obalily směsí. Vložte formu do předem vyhřáté trouby na 180 °C a pečte 30 minut.

2. KROK

Kuřecí prsa podélně rozříznete a naklepejte, osolte a opepřete. Nastrouhejte tvrdý sýr na hrubém struhadle, nasekejte svazek petrželky a smíchejte ji se sýrem. Dejte sýr s petrželí na 3 spodní plátky masa a přiklopte je těmi vrchními. Takto připravené maso položte na brambory ve formě a vraťte na dalších 30 minut do trouby.

3. KROK

Nastrouhejte čedar na hrubém struhadle. Přidejte k němu majonézu, prolisujte česnek a zamíchejte. Naneste tuto směs na maso ve formě a vraťte ji na dalších 20 minut do trouby. Hotové maso podávejte s brambory jako přílohou.

4. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept nebo tip, co vařit k obědu, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Hlavní jídla aneb Co vařit k obědu.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů