Plněné kuřecí mini rolády ve slaninovém kabátku

Další 4 fotografie
Další 4 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
35 minut
ČAS VAŘENÍ
40 minut
NÁROČNOST
Snadná

Plněné kuřecí mini rolády ve slaninovém kabátku - postup přípravy

Tento recept kombinuje jemné maso z kuřecích prsních řízků s neopakovatelnou chutí kuřecích jater a křupavé slaniny. Uvidíte, jak rychle budou mizet z talíře, když je připravíte podle tohoto receptu.

Prsní řízky nakrájejte na 12 plátků, překryjte je potravinovou folií nebo je vložte do mikrotenového sáčku a lehce je naklepejte, abyste neporušili křehkou strukturu kuřecího masa.
Smíchejte v receptu uvedené množství mletého černého pepře, sladké papriky, mletého koriandru a soli a touto směsí okořeňte z obou stran připravené plátky masa. Poté maso zakryjte a nechejte v chladu odpočívat, aby se koření dostalo co nejvíce dovnitř.

Mezitím si pomocí kuchyňského robota připravte náplň, a to tak, že nejprve pokrájejte cibuli i kuřecí játra na kousky a poté je společně lehce rozmixujte.

Na pánvi rozehřejte olej a potom v něm na mírném plameni opékejte směs kuřecích jater a cibule, a to až do odpaření tekutiny. Poté do směsi přidejte prolisovaný česnek a sůl, a ještě několik minut opékejte. Výslednou náplň poté nechejte vychladnout.

Plátek kuřecího masa potřete ve středové části přiměřeným množstvím náplně.

Maso na delších stranách ohněte směrem ke středu a maso stočte do roládky, kterou si můžete přichytit párátkem.

Pomocí prstů jemně roztáhněte plátek slaniny do všech stran, aby se zvětšil, a poté do něj zabalte roládu. Takto pokračujte i s dalšími plátky masa.

Mini rolády krátce zprudka opečte na pánvi a poté je dejte na pečicí plech a do trouby přehřáté na 160 °C. Pečte po dobu 15 minut a můžete podávat.

Přejeme vám dobrou chuť.

Galerie

Další 4 fotografie
Další 4 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 356 hlasů
Nahlásit chybu
128 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt