Pečené kuřecí kapsy plněné čerstvým sýrem, petrželkou a vejci

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
60 minut
ČAS VAŘENÍ
30 minut
NÁROČNOST
Snadná

Pečené kuřecí kapsy plněné čerstvým sýrem, petrželkou a vejci - postup přípravy

Už vás omrzely klasické kuřecí řízky? Pak si k obědu připravte neodolatelné kuřecí kapsy, které jsou plněné čerstvým sýrem, petrželkou a vejci. Až ochutnáte, budete se oblizovat až za ušima! A vaše rodina s vámi!

Nejprve si kuřecí prsa nařízněte ostrým nožem uprostřed tak, abyste získali jakési kapsy. Vnitřní prostor pak vystelte zmačkaným kusem alobalu, aby maso drželo tvar.
Prsa následně okořeňte solí, mletým pepřem a také sladkou mletou paprikou. Takto je dejte opékat z obou stran na malé množství rozpáleného oleje.

Plnění kuřecích kapes a jejich pečení v troubě

Opečené kuřecí kapsy následně vyskládejte do zapékací misky vymazané olejem a vyjměte alobal. Poté se pusťte do přípravy náplně. V misce si smíchejte nadrcený čerstvý sýr spolu s jemně nasekanou petrželkou a přilijte i trochu slunečnicového oleje.

Směsí následně plňte kuřecí kapsy. Kolem masa také poklaďte omytá cherry rajčata a vše dejte péct do předehřáté trouby na cca čtvrt hodiny při teplotě 200 °C. Nakonec pokrm vyjměte, posypte ještě nahrubo strouhaným čedarem, poklaďte tři vejce a dopékejte dalších 5 minut.

Servírování pečených kuřecích kapes se sýrem, petrželkou a vejci

Upečená kuřecí prsa plněná sýrem, petrželkou a vejci vyjměte z trouby a podávejte například s vařeným bramborem, opečeným bramborem anebo s hranolky. Hodit se ovšem bude i čerstvé pečivo a jakákoliv zelenina dle obliby. Přejeme vám dobrou chuť.

Video postup krok za krokem

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 298 hlasů
Nahlásit chybu
105 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt