Poctivá bůčková roláda

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
15 minut
ČAS VAŘENÍ
30 minut
NÁROČNOST
Snadná

Poctivá bůčková roláda - postup přípravy

Vepřové maso chutná dobře na mnoho způsobů, ale tato roláda dozajista všechny převyšuje. Nad její přípravou nestrávíte moc času a výsledek bude stát jednoznačně za to. Na svátečním stole se přímo vyjímá a jakmile ji jednou zkusíte, budete mít problém přestat.
1. KROK

Do hmoždíře umístěte špetku soli a kuličky černého pepře s koriandrem. Rozdrťte je a vsypejte do větší mističky. Přidejte k nim zbytek soli, mletý bobkový list, granulovaný česnek a provensálské bylinky. Promíchejte a na závěr dodejte dusitanovou sůl.

2. KROK

Bůček omyjte, usušte papírovými utěrkami a rozřízněte do velkého obdélníkového tvaru o tloušťce cca 2 cm viz obrázek. Naklepejte jej, abyste vyhladili jeho povrch. Posypejte ho směsí koření a nebojte se jej rukama do masa pořádně vmasírovat. Postup opakujte i z druhé strany.

3. KROK

Poté maso srolujte do tvaru rolády a zavažte potravinářskou nití, obalte do potravinářské fólie a nechejte v lednici po dobu 36 hodin. Po uplynulé době roládu vytáhněte z lednice, odstraňte fólii a usušte ji papírovými utěrkami. Smíchejte chilli koření s mletou sladkou paprikou a roládu touto směsí potřete.

4. KROK

Přesuňte maso na mřížku a do rolády zapíchněte teploměr na maso. V tuto chvíli by měla mít asi 15 stupňů. Dejte ji péct do trouby na 70 až 72 stupňů. Hotová bude v momentě, kdy vám teploměr zahlásí, že má roláda 72 stupňů. Po vyjmutí z trouby nechejte roládu na 10 minut vychladnout.

5. KROK

Poté ji zabalte do pečicího papíru a alobalu a nechejte na stole, dokud úplně nevychladne. Vložte ji do lednice a nechte odpočívat do druhého dne. Poté můžete servírovat, dobrou chuť!

6. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 545 hlasů
Nahlásit chybu
105 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt