Přírodní antibiotikum ze zázvoru, medu a česneku

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
10 minut
ČAS VAŘENÍ
0 minut
NÁROČNOST
Snadná

Přírodní antibiotikum ze zázvoru, medu a česneku - postup přípravy

Bakterie a viry na nás během chladných podzimních dní útočí ze všech stran. Pokud se vás některá choroba zmocní, můžete s ní zabojovat tímto silným domácím lékem, který s většinou bacilů snadno zatočí.
1. KROK

Vyloupejte šest stroužků česneku a prolisujte je do velké misky. Z citrónu okrájejte slupku a čistou dužninu nakrájejte na čtvrtky, které následně rozkrájejte na drobné trojúhelníčky. Ty pak přidejte do misky k prolisovanému česneku. Ze druhého citrónu vymačkejte šťávu a přilijte ji do mísy s ostatními přísadami.

2. KROK

Oloupejte kořen zázvoru (nejlépe to jde hranou lžíce) a čistou dužninu najemno nastrouhejte k ostatním přísadám v misce. Vše zalijte včelím medem a důkladně promíchejte. Výslednou směs uložte do uzavíratelné, vzduchotěsné skleničky.

3. KROK

Pro užívání přidejte dvě lžičky do malého šálku vroucí vody, nechte vylouhovat, slijte přes sítko a popíjejte v průběhu celého dne při známkách nachlazení a chřipky.

4. KROK

Dejte pozor, tato kombinace surovin je velmi silná a citlivé osoby ji mohou špatně snášet. Pokud víte o tom, že trpíte přecitlivělostí na některou z přísad, jste těhotná či kojící matka, anebo máte jiné zdravotní obtíže, raději tuto směs neužívejte, anebo se o tom poraďte se svým ošetřujícím lékařem. Zároveň nepodávejte tento produkt dětem do 3 let.

5. KROK

Videopostup krok za krokem


Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 330 hlasů
Nahlásit chybu
130 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt