Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Řecká polévka s masovými kuličkami

4,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 45 minut

Řecká polévka s masovými kuličkami - postup přípravy

Svěží polévka se zeleninou, lehce ochucená citronem, okouzlí nejednoho náročného strávníka. Díky masovým kuličkám a vaječné zavářce je poměrně sytá, můžete ji podávat jako předkrm, ale v horkých letních dnech hravě poslouží i jako hlavní chod.

Ingredience pro:
6 porcí
+ -

Polévka

Masové kuličky

Kuchařka
Kuchařka: Alžběta Strouhová
1. KROK

Začněte přípravou masových kuliček. Mleté maso vložte do větší mísy. Cibuli oloupejte a nakrájejte na drobné kostičky. Čím jemněji cibuli nakrájíte, tím hladší a jemnější budete mít knedlíčky.

2. KROK

Rýži properte ve studené vodě. Opakujte 2–3krát, dokud voda není průzračná. Snítku petrželky nasekejte najemno.

3. KROK

Mleté maso, cibuli, rýži a petrželku vložte do větší mísy, osolte, přidejte vajíčko a promíchejte. Pokud je směs příliš hustá, přidejte 50–70 ml vody.

4. KROK

Pomocí lžíce tvarujte knedlíčky. Dbejte na to, aby měly všechny stejnou velikost a následně se vařily všechny stejně dlouhou dobu. Každý knedlíček by měl mít zhruba 20 gramů.

5. KROK

Oloupanou mrkev nakrájejte na stejně silná kolečka. Cibuli oloupejte a nakrájejte najemno.

6. KROK

V hrnci se silnějším dnem rozpalte přiměřené množství oleje. Orestujte na něm mrkev a cibuli dozlatova. Následně zalijte vodou a přiveďte k varu. Do hrnce se zeleninou vhoďte masové kuličky a vařte zhruba 30 minut.

7. KROK

Oddělte žloutky od bílků. Bílky vyšlehejte ve větší mísy do pěny. Ke žloutkům přidejte citronovou šťávu a vyšlehejte. Následně je přidejte k bílkům, vsypte mouku a pokračujte ve šlehání.

8. KROK

Přilijte dvě naběračky vývaru z polévky a promíchejte. Vaječnou zavářku vlijte do polévky a povařte po dobu jedné až dvou minut. Snítku kopru nasekejte najemno a přisypte do polévky. V případě potřeby polévku dochuťte solí.

9. KROK

Pokud se vám recept líbil, více podobných najdete v naší FB skupině Nejlepší recepty na polévky.

10. KROK

Videopostup krok za krokem

11. KROK
Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů