Rychlý piškotový dort s jogurtem a mascarpone

ČAS PŘÍPRAVY
40 minut
ČAS VAŘENÍ
15 minut
NÁROČNOST
Snadná

Rychlý piškotový dort s jogurtem a mascarpone - postup přípravy

Pokud potřebujete upéct něco sladkého, ale nemáte čas na náročnější cukrářské kreace, tento recept je pro vás to pravé. Příprava se vším všudy zabere 30 minut a pak stačí jen počkat, než se dortík vychladí v lednici.
1. KROK

Rozklepněte vejce a oddělte bílky a žloutky. Z bílků začněte šlehat sníh, přičemž během šlehání do nich zašlehejte cukr a špetku soli. Až bude sníh hotov, zašlehejte do něho žloutky. Pak přidejte mouku a promíchejte, ale zlehka, aby vše zůstalo nadýchané. Nalijte těsto na plech o rozměrech 40x30 centimetrů vyložený pečicím papírem a rozprostřete ho stěrkou. Vložte plech do předem vyhřáté trouby na 180 °C a pečte piškot zhruba 15 minut.

2. KROK

Do mísy dejte jogurt, moučkový cukr a mascarpone a vyšlehejte hladký krém. Z vychladlého korpusu odstraňte pečicí papír, poté zarovnejte jeho okraje nožem a rozkrojte ho na čtvrtiny. Ty pak podélně ještě rozpulte na 2 tenounké plátky. Odkrojené okraje rozmixujte na jemnou drť.

3. KROK

Položte dva pláty vedle sebe a potřete je čtvrtinou krému, pak dejte navrch další dva pláty, potřete je krémem a takto pokračujte po vrstvách. Poslední dva pláty těsta potřete zbytkem krému a rozprostřete ho i po bocích korpusu. Rozdrobenou drť nasypejte navrch dezertu a nalepte na jeho boky, vrch ještě posypejte strouhaným kokosem a dejte dezert na hodinu do lednice.

4. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 384 hlasů
Nahlásit chybu
102 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt