Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Sezamové taštičky se sýrem

5,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 25 minut

Sezamové taštičky se sýrem - postup přípravy

Pokud máte rádi různé druhy pečiva, tak jistě znáte ten pocit, když si v obchodě nějaké koupíte a zklame vás jak chutí, tak i cenou. Za tyto taštičky ovšem tak moc neutratíte a navíc budete mít jistotu, že se skládají jen z poctivých surovin, které jste sami použili.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Nela Maloňková
1. KROK

Do větší mísy nalijte plnotučné mléko s vodou, přidejte sůl, droždí a promíchejte důkladně metličkou. Přidejte dvě rozklepnutá vejce, jogurt a opět promíchejte. Pomalu přisypejte mouku a promíchejte ručně. Následně uhněťte těsto a mísu zakryjte utěrkou, nechejte jej zhruba dvě hodiny kynout.

2. KROK

Po uplynulých dvou hodinách těsto rozkrájejte na menší kousky a rozválejte jej na větší nepravidelná kolečka. Naplňte vždy kouskem sýra a vytvořte taštičku. V míse si smíchejte 50 g medu se 150 ml vody a taštičky do této směsi namáčejte. Do druhé mísy nasypejte sezamová semínka a taštičky v nich obalte. Plech vyložte pečícím papírem, taštičky na něj naskládejte, z vrchu do nich udělejte lehce tři zářezy a dejte péct do předehřáté trouby na 180 stupňů na 20 minut. Dobrou chuť!

3. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů