Bochánky s mletým masem a sýrem

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
75 minut
ČAS VAŘENÍ
40 minut
NÁROČNOST
Snadná

Bochánky s mletým masem a sýrem - postup přípravy

Plánujete narozeninovou party a nevíte, jakou chuťovku připravit pro své hosty k pivu a vínu? Potom vyzkoušejte slané bochánky s mletým masem a sýrem. Jsou velmi šťavnaté a vydatné. Skvěle poslouží i jako rychlá večeře pro celou rodinu.

Nejprve si kupované a vyválené listové těsto vyjměte z lednice a rozprostřete ho na vál. Poté jej rozdělte pomocí rádla na cca 6 stejně velkých čtverců.
Dále si v míse promíchejte mleté maso spolu s jemně nakrájenou cibulí, solí, mletým pepřem a vodou. Vytvořte homogenní směs, z které následně tvarujte stejně velké koule.

Dokončování slaných bochánků s mletým masem a jejich pečení v troubě

Masové koule pokládejte na čtverce z těsta a doprostřed každé porce masa vložte kostku tvrdého sýra. Nakonec vytvarujte bochánky, tj. těsto zabalte do jakési buchty a okraje dobře utěsněte prsty.

Polotovary bochánků vyskládejte na plech s pečícím papírem, pomažte rozšlehaným vejcem a pomocí ostrých kuchyňských nůžek nastřihněte povrch do hvězdice. Těsto také povytáhněte, abyste odhalili sýr a maso. Takto dejte vše péct do předehřáté trouby na 40 minut při 180 °C.

Servírování slaných bochánků s mletým masem a sýrem

Upečené slané bochánky vyjměte z trouby a po zchladnutí podávejte s nejrůznějšími dipy a studenými omáčkami. Hodit se bude kečup, tatarka, majonéza, zakysaná smetana s česnekem a podobně. Přejeme vám dobrou chuť.

Tipy na závěr

Pokud budete chtít slané bochánky vylepšit, posypte jejich povrch před pečením například mákem, sezamovými nebo dýňovými semínky. Kromě listového těsta pak můžete použít i to klasické kynuté na koláče.

Video postup krok za krokem

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 211 hlasů
Nahlásit chybu
118 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt