Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Slané koláčky s kuřecím masem, zeleninou a sýrem

3,9
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 60 minut
čas vaření Vaření: 20 minut

Slané koláčky s kuřecím masem, zeleninou a sýrem - postup přípravy

Přemýšlíte nad tím, jakou chuťovku připravit pro své blízké k pivu či vínu? Potom vsaďte na skvostné slané koláčky, které jsou plněné kuřecím masem, zeleninou a sýrem. Pochutnat si na nich můžete i na svačinu v práci.

Ingredience pro:
6 porcí

Těsto

Náplň

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Začněte tím, že si v míse promícháte teplou vodu spolu s teplým mlékem, krystalovým cukrem, sušeným droždím, solí, hladkou moukou a olivovým olejem.
Ze všech surovin vypracujte hladké a vláčné těsto, které se nebude lepit na prsty. Z něj vytvořte bochánek a nechte pod plastovou poklicí nebo utěrkou kynout na teplém místě (zhruba hodinu).

Tvoření slaných koláčků a jejich plnění

Až těsto vykyne, vyjměte ho z mísy na pomoučený vál a rozdělte asi na 9 až 12 stejně velkých kousků. Z každého z nich vyválejte kuličku a tu umístěte na plech s pečícím papírem. Dále se pusťte do přípravy náplně.

Kuřecí prsa nakrájejte na menší kostičky a v míse je smíchejte spolu s očištěnými a taktéž na kostičky pokrájenými paprikami, naplátkovanou jarní cibulkou, petrželkou, s kousky rajčat, s nasekanou cibulí a vše zakápněte olivovým olejem. Také vsypte výše uvedené koření a promíchejte. Výslednou směs nanášejte na těsto, které jste zploštili dlaní.

Fáze pečení slaných koláčků a jejich konzumace

Připravené koláčky dejte péct do předehřáté trouby na cca 20 minut při teplotě 180 °C. Poté je vyjměte, přesypte strouhaným sýrem a dopékejte asi pět až deset minut. Pokrm podávejte po zchladnutí třeba s oblíbenými dipy. Přejeme dobrou chuť.

Video postup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů