Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Kynuté trojúhelníčky s náplní ze sýra a vajíček

3,8
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 25 minut

Kynuté trojúhelníčky s náplní ze sýra a vajíček - postup přípravy

Receptů na dobrou svačinku není nikdy dost. Když je navíc plná sýra, je to ještě lepší. A vajíčka už jsou jen třešnička na dortu. Připravte pro sebe i své známé skvělé kynuté trojúhelníčky s náplní z vajíček a sýra a zažijete to pravé kulinářské nebe.

Ingredience pro:
1 porce

Těsto

Náplň

Další

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková
1. KROK

Zapněte troubu, aby se rozehřála na 200 °C a plech na pečení pokryjte pergamenovým papírem. Na kamnech či v mikrovlnné troubě zahřejte mléko tak, aby bylo teplé, ale nikoliv horké (případně ho nechte zchladnout), rozdrobte do něj čerstvé droždí a zamíchejte, aby se rozpustilo. Vlijte směs do hluboké mísy, přilijte také olej a prosejte přes jemné sítko hladkou mouku. Kuchyňským robotem či elektrickým hnětačem (popřípadě také ručně) zadělejte pevné, nelepivé a homogenní těsto. Zformujte z něho kouli, dejte ho na dno mísy a zakryjte ji utěrkou. Nechte těsto stát při pokojové teplotě, dokud nebudete mít připravenou náplň (nenechávejte ho kynout déle, abyste nezískali namísto snacku kynuté buchty).

2. KROK

Pro přípravu náplně vložte do misky změklé máslo a přidejte k němu tři vaječné žloutky. Osolte jednou lžičkou soli a vše velmi dobře promíchejte (můžete k tomu použít vidličku, metlu nebo i elektrický šlehač). Vraťte se zpátky k těstu. Vyklopte ho na pracovní plochu, vytvarujte z něho válec a rozdělte ho na čtyři stejně velké díly, z nichž vytvarujte kouličky.

3. KROK

První z nich rozválejte do kulaté a tenké placky. Potřete celý její povrch náplní z másla a žloutků a rovnoměrně posypejte strouhaným sýrem.

4. KROK

Plát stočte do pevné rolády, kterou rozkrájejte na trojúhelníkové šneky, které vyskládejte na plech. Stejným způsobem zpracujte i zbylé tři části těsta.

5. KROK

Rozšlehejte v misce jedno vajíčko spolu s jednou polévkovou lžící smetany a touto směsí potřete povrch všech trojúhelníčků na plechu. Nakonec je posypejte strouhaným sýrem nebo semínky a vložte na 20 až 25 minut do vyhřáté trouby upéct dozlatova.

6. KROK

Hotové šneky nechte mírně zchladnout a ihned podávejte. 

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů