Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Chutný banánový koláč

4,4
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 60 minut
čas vaření Vaření: 30 minut

Chutný banánový koláč - postup přípravy

Nemáte času nazbyt a potřebujete připravit pro své hosty chutný dezert? Potom vsaďte na snadný a rychlý banánový koláč. Je konzistencí velmi šťavnatý, jemný a budete se jen rozplývat na jazyku! Vyzkoušejte ho a nebudete litovat.

Ingredience pro:
8 porcí

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Začněte tím, že si měkkým máslem vymažete plech na pečení. Poté jej také vysypte hladkou moukou. Dále na dno vyskládejte oloupané a podélně skrojené banány, posypejte je mletou skořicí, krupicovým cukrem a pusťte se do výroby těsta.
Příprava těsta, kompletace koláče a jeho pečení v troubě

Nyní si v míse vyšlehejte vejce spolu s krupicovým cukrem do pěny. Poté přidejte slunečnicový olej, mléko, prosátou polohrubou mouku, kypřící prášek do pečiva a vypracujte polotekuté těsto bez hrudek. Asi čtvrtku těsta následně odeberte a ochuťte ještě kakaovým práškem anebo instantní kávou.

Nakonec na banány nalijte světlé těsto a do něj zakomponujte pomocí lžíce i to kakaové či kávové. Takto dejte vše péct do předehřáté trouby na cca půl hodiny při teplotě 180 °C.

Servírování banánového koláče

Upečený banánový koláč vyjměte z trouby, posypte dle libosti moučkovým cukrem a podávejte po úplném zchladnutí třeba s kopečkem šlehačky. Hodit se bude třeba i vanilková zmrzlina či slazený tvaroh. Doplnit piškotový dezert můžete o šálek kvalitní kávy anebo čaje. Přejeme vám dobrou chuť!

Jak banánový koláč vylepšit?

Pokud máte rádi čokoládu, lze piškot po upečení ještě přelít čokoládovou polevou, kterou připravíte z hořké čokolády a trošky horké smetany ke šlehání.

Video postup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů