Hrnkové tvarohové řezy s Grankem

i Zdroj fotografie: Petra Pospíchalová
ČAS PŘÍPRAVY
20 minut
ČAS VAŘENÍ
45 minut
NÁROČNOST
Snadná

Hrnkové tvarohové řezy s Grankem - postup přípravy

Tvarohové řezy s Grankem jsou opravdu delikátní a jemný moučník, který je těžké nemilovat. Recept nám poskytla paní Petra Pospíchalová a je nutno podotknout, že ho zvládnete levou zadní.
1. KROK

Vejce rozklepněte do větší mísy a přidejte k nim cukr, poté vše vyšlehejte do pěny. Následně postupně po jednom zašlehávejte do směsi rostlinný olej, plnotučné mléko a citronovou kůru. Mouku promíchejte zvlášť s práškem do pečiva a vzniklou směs prosejte do mísy. Na závěr vmíchejte Granko.

2. KROK

Do druhé větší mísy dejte tvaroh a smíchejte ho s cukrem, rozklepnutými vejci, vanilkovým cukrem a pudinkem a plnotučným mlékem. Vymíchejte hladkou konzistenci. Formu na pečení vymažte máslem a vysypejte moukou. Nalijte do ní tři čtvrtiny tmavého těsta.

3. KROK

Na tmavé těsto zarovnejte světlé těsto z tvarohu a nalijte do něj cik cak zbytek tmavého těsta. Vložte formu do trouby předehřáté na 170 stupňů a pečte cca 40–50 minut. Zkontrolujte špejlí. Poté hotovou buchtu zasypejte moučkovým cukrem a máte hotovo, můžete ji podávat. Dobrou chuť!

Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 504 hlasů
Nahlásit chybu
131 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt