Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Smažené bramborové paličky s kuřecím masem

4,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 45 minut

Smažené bramborové paličky s kuřecím masem - postup přípravy

Pokud hledáte inspiraci na originální oběd či večeří, vyzkoušejte smažené bramborové paličky s kuřecím masem. Servírovat je můžete s oblíbeným dipem a osvěžujícím zeleninovým salátem.

Ingredience pro:
9 kusů
+ -

Ingredience

Na obalení

Kuchařka
Kuchařka: Tereza Pěnicová
1. KROK

Kuřecí maso vložte do osolené vody, přidejte koření na kuře a vařte ho 30–⁠35 minut, dokud nebude měkké. Maso oberte od kostí a nakrájejte ho na malé kousky. Kosti ale nevyhazujte.

2. KROK

Brambory uvařte do měkka, sceďte je a rozmačkejte je. Poté k nim přidejte nakrájené kuřecí maso, sůl, mletý černý pepř a vše dobře promíchejte.

3. KROK

K bramborové směsi přidejte nastrouhaný tvrdý sýr a nasekaný kopr. Opět vše dobře promíchejte a ze směsi vytvořte 9 stejně velkých kuliček.

4. KROK

Kosti z kuřat velmi pečlivě očistěte. Mezi dlaněmi bramborovou kuličku mírně zploštěte a doprostřed vložte kost. Poté ji zabalte do těsta a vyválejte něj váleček.

5. KROK

Postup opakujte u všech kuliček. Do talířů si připravte hladkou mouku, strouhanku a rozšlehaná vejce se solí a pepřem.

6. KROK

Bramborové paličky obalte nejdříve v mouce, poté ve vejcích a nakonec ve strouhance. Do hrnce nalijte dostatečné množství oleje a nechte ho rozpálit.

7. KROK

Obalené bramborové paličky smažte do zlatova. Poté je ihned servírujte s oblíbeným dipem a osvěžujícím zeleninovým salátem.

8. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept nebo tip, co vařit k obědu, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Hlavní jídla aneb Co vařit k obědu.

9. KROK

Videopostup krok za krokem

10. KROK

Zdroj receptu: SUPER KELINCHAK

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů