Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Smetanová kuřecí směs s rýží

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 45 minut
čas vaření Vaření: 30 minut

Smetanová kuřecí směs s rýží - postup přípravy

Čína, pokud mluvíme o jídle, má mnoho variací. Jedna taková využívá i smetanu. Zkuste zajímavou kombinaci chutí, které mají jedno společné. Jemnost a lahodnost.

Ingredience pro:
2 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Jako první si připravte základ. Na pánev s trochou oleje nasypte nasekaný česnek, který krátce restujte. Ne moc, aby příliš nezhořkl, ale jenom pustil vůni a chutě. Poté můžete přidat další ingredience. A to cibuli, kterou nechte zesklovatět a změknout.
K cibuli už můžete přihodit na kousky nebo nudličky nakrájené kuřecí maso. To prudce orestujte tak, aby se opeklo ze všech stran a nehrozilo, že bude ve svém středu syrové. Tímto je základ na smetanovou kuřecí směs hotov. Potřebovat ale bude ještě doladit a hlavně zjemnit.

Přidejte zbývající ingredience

Papriku nejprve zbavte semínek a poté jí nakrájejte na menší kousky. Ty následně vhoďte na pánev k cibuli a také masu. Opět chvíli restujte a poté můžete přidávat další složky receptu. A to sůl a pepř pro dochucení. Na škodu není ani přidání různých bylinek, nebo chilli papriček. Každý má jiné preference.

Po chvíli přidejte důležité koření, kterým je kari. I to zamíchejte do vytvořené kuřecí směsi se zeleninou. Na závěr je třeba vše zjemnit a také spojit. Na řadu přijde smetana, kterou se obsah pánve zalije a vše se důkladně promíchá. Chvíli nechte směs povařit a poté k ní přidejte nasekanou petržel, která dodá chutě i barvu.

Podávejte s rýží

Čína je jídlo, které se vždy podává s rýží. Proto nezapomeňte ani na tuto přílohu. Začátečníci mohou zvolit klasickou přípravu ve varných sáčcích. Zkušenější mohou vařit rýži klasicky v hrnci, nebo v rýžovaru. Alternativní metoda je také nasypání rýže přímo do směsi a dušení, čímž vznikne pokrm, který velmi připomíná paellu. Fantazii se v tomto směru meze rozhodně nekladou.

Video postup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů