Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Srnčí guláš

3,8
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 120 minut

Srnčí guláš - postup přípravy

Zvěřina je velmi chutná, je také velmi zdravá a na přípravu nemusí být složitá. Zvláště, pokud je tím receptem srnčí guláš, který si společně připravíme. Ten je jakýmsi základem zvěřinové kuchyně a podle našeho postupu by ho měl zvládnout každý, i když se zvěřinou teprve začíná.

Ingredience pro:
6 porcí

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Základ jako u jiného guláše

Srnčí guláš má základní přípravu stejnou, jako jakýkoliv jiný. Jako první je tedy třeba věnovat čas základu. Tím je cibule. Tu oloupejte, nakrájejte na menší kostky a vložte do hrnce s rozpuštěným sádlem. Cibuli začněte pozvolna restovat a pravidelně ji míchejte. Je třeba dosáhnout její hnědé barvy, ale zároveň je nutné dát pozor na to, aby nedošlo k jejímu spálení.
Orestujte také maso

Když má cibule ve vašem guláši správnou barvu, přidáte také maso. To nakrájejte na větší kostky o velikosti asi 3 – 5 centimetrů. Následně ho důkladně osolte a opepřete a můžete ho přihodit k cibuli, kde ho důkladně orestujte ze všech stra, aby se maso dokonale zatáhlo. Potom ho z cibule vyndejte a dejte na chvíli stranou.

Dolaďte základ na srnčí guláš

Stále do stejného hrnce nyní přidejte červenou papriku, nasekaný česnek a také kmín. Chvíli restujte a potom zalijte vývarem. Dále přidejte i koření jako je jalovec, nové koření a černý pepř a bobkový list. Doporučujeme použít sítka, která následně i s kořením po konci přípravy snadno vyndáte. V této fázi přidáte do vývaru také maso, včetně šťávy, kterou pustilo, když odpočívalo.

Nechte guláš vařit

Teď se o srnčí guláš nijak nestarejte a nechte ho pozvolna vařit v zakrytém hrnci. Doba vaření je zhruba 2 hodiny, během kterých maso změkne. Po této době ho ochutnejte, zda k tomu došlo. Pokud ano, vyndejte sítko s kořením, dochuťte solí a pepřem a pokud nejste spokojeni s hustotou, přidejte a zavařte trochu jíšky. Poté je váš srnčí guláš hotový. Vzhledem k výjimečnosti zvěřiny ji doporučujeme podávat s karlovarským knedlíkem.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů