Pečené rané brambory v moučné krustě

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
60 minut
ČAS VAŘENÍ
40 minut
NÁROČNOST
Snadná

Pečené rané brambory v moučné krustě - postup přípravy

Chcete pro svou rodinu připravit velmi netradiční přílohu anebo lehký vegetariánský pokrm k večeři? Pak vsaďte na pečené rané brambory v moučné krustě. S máslem a bylinkami budou velmi delikátní!

Nejprve si řádně omyjte rané brambory a vyčistěte jejich slupku pomocí kartáčku. Měly by zůstat mírně navlhčené. Poté je vložte do sáčku s hladkou moukou a solí. Brambory dobře promněte, aby se mouka nalepila na celý povrch.
Pečení brambor v moučné krustě a jejich servírování

Obalené brambory vyjměte ze sáčku a vyskládejte na plech s pečícím papírem. Následně je umístěte do předehřáté trouby a pečte zhruba 40 minut při teplotě 180 až 200 °C.

Pokrm nakonec vyjměte, jednotlivé brambory nařízněte a umístěte do nich kousek másla. Také posypte povrch směsí jemně nasekané petrželky, kopru a lisovaného česneku. Podávejte teplé. K bramborám se bude hodit jakákoliv studená omáčka (pálivý i sladký kečup, tatarka, majonéza) anebo dip z bílého jogurtu a zakysané smetany. Přejeme vám dobrou chuť.

Různé variace pečených brambor

Pokud vás nezaujala výše zmíněná variace pečených brambor, můžete si samozřejmě připravit jinou. Okořenit hladkou mouku před obalováním brambor je možné nejen solí, ale také grilovacím kořením, sladkou mletou paprikou, sušenými bylinkami (oreganem, tymiánem, rozmarýnem, bazalkou), chilli kořením anebo také sušeným česnekem. Vše je jen na vaší fantazii a chutích. V případě, že by vám pak chybělo maso, lze do směsi bylinek s česnekem zakomponovat i nastrouhanou šunku.

Video postup krok za krokem

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 552 hlasů
Nahlásit chybu
106 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt