Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Trojúhelníčky z lavaše à la tousty s kuřecím masem

4,2
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 10 minut
čas vaření Vaření: 15 minut

Trojúhelníčky z lavaše à la tousty s kuřecím masem - postup přípravy

Nechte se inspirovat receptem na snadný oběd nebo večeři a připravte si trojúhelníčky z lavaše s kuřecím masem. Jsou snadné, chutné a hotovo budete mít za pár minut.

Ingredience pro:
4 kusy
+ -

Lavaše s kuřecím masem

Na obalení

Kuchařka
Kuchařka: Tereza Pěnicová
1. KROK

Do mísy dejte zakysanou smetanu, přidejte k ní prolisovaný česnek, sůl a pepř. Vše pečlivě promíchejte a smetanu dejte stranou. Rajče omyjte, překrojte ho napůl a nakrájejte ho na tenké plátky.

2. KROK

Uvařené kuřecí maso společně se sýrem nakrájejte na tenké plátky. Bazalku pečlivě omyjte pod tekoucí vodou a nasekejte ji na větší kousky.

3. KROK

Jarní cibuli pečlivě omyjte a nakrájejte ji na menší kousky. Lavaš o rozměrech 45×15 cm na jednom konci lehce natřete zakysanou smetanou.

4. KROK

Na namazaný konec položte  část kuřecích prsou, kousek rajčete, posekanou bazalku, jarní cibuli, sůl a sýr. Roh lavaše přehněte přes náplň k protilehlé straně a poté ho překládáním zabalte do zbytku chleba.

5. KROK

Postup opakujte, dokud budete mít dostatek lavašů a náplně. Rozšlehejte vejce s mlékem a na pánvi rozpalte dostatečné množství oleje.

6. KROK

Lavaše obalte ve vejcích a přendejte je do rozpáleného oleje. Smažte je z obou stran po dobu 3–4 minut. Poté je přendejte na talíř s ubrouskem a nechte je okapat.

7. KROK

Hotové lavaše můžete ihned servírovat s oblíbeným dipem.

8. KROK

Pokud máte svůj oblíbený rychlý recept, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Rychlé mňamky: Recepty do 15 minut.

9. KROK

Videopostup krok za krokem

10. KROK

Zdroj receptu: Alina FooDee

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů