Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Nadýchané česnekové placičky s petrželkou

4,4
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 5 minut
čas vaření Vaření: 10 minut

Nadýchané česnekové placičky s petrželkou - postup přípravy

Spojte jemnou chuť jogurtu a bylinek se zdraví prospěšným česnekem. Pokud hledáte rychlou chuťovku, kterou můžete zároveň použít jako zajímavou přílohu k masu, vyzkoušejte tento rychlý recept, který budete mít hotový za pouhých 15 minut.

Ingredience pro:
10 kusů
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Do mísy vložte 6 stroužků česneku a důkladně je rozmixujte společně s vejci. Přilijte bílý jogurt, přisypejte sůl se sodou a vše zamíchejte. Do směsi přidejte nadrobno nasekanou petrželku a znovu směs promíchejte. 

2. KROK

Do mísy přisypejte mouku a vše míchejte, dokud se ingredience nespojí a nevznikne měkké těsto. Těsto položte na pomoučený vál a rukou jej rozprostřete do stran. Pak jej, pomocí válečku, vyválejte tak, aby mělo na výšku přibližně 0,5 cm.

3. KROK

Tvořítkem z těsta vyřezejte 10 koleček a vložte je do pánve s rozehřátým olejem. Jakmile začne placička zlátnout, otočte ji a osmažte ji z druhé strany.

Tip: Nemáte-li doma vhodné tvořítko, můžete si kolečka vytvořit pomocí malého hrníčku.

4. KROK

Jakmile jsou placičky hotové, nechte je vychladnout a servírujte. Podávejte jako samostatný pokrm nebo jako přílohu. Skvěle placičky chutnají také zastudena.

Tip: Po usmažení placičky položte na čistý bílý ubrousek, který z nich vytáhne přebytečný tuk. Vyhněte se ubrouskům s obrázky, které by mohly pouštět barvu.

5. KROK

Pokud máte svůj oblíbený rychlý recept, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Rychlé mňamky: Recepty do 15 minut.

6. KROK

Videopostup krok za krokem

7. KROK

Zdroj receptu: SUPER KELINCHAK

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů