Univerzální nadýchané kefírové těsto

ČAS PŘÍPRAVY
70 minut
ČAS VAŘENÍ
minut
NÁROČNOST
Snadná

Univerzální nadýchané kefírové těsto - postup přípravy

Kefírové těsto je univerzální, velmi snadno ho připravíte, vždy dokonale vykyne a dobře se peče. Kromě toho bude vždy nádherně nadýchané, vzdušné a svěží. Hlavní věc je dělat vše podle receptu a podle doporučení profesionálních kuchařů a pekařů.
1. KROK

Pamatujte si, že všechny ingredience potřebné na tento recept musí mít pokojovou teplotu, než s nimi začnete pracovat. Jedině tak těsto rovnoměrně vykyne, díky čemuž se bude snadno a rychle propékat. Mouku prosejte, nechte si trochu bokem, a zbytek smíchejte s jedlou sodou, solí a cukrem.

2. KROK

Do suché hmoty nalijte teplý kefír a vypracujte těsto. Sami uvidíte, jestli bude mouka stačit. Pokud ano, už další nepřidávejte. Pokud ne, postupně ze sklenice přidejte tolik, abyste získali nádherně vláčné a hladké těsto. Nesmíte to ale přehnat, jinak bude těsto příliš tuhé a špatně se upeče. Těsto zakryjte potravinářskou fólií nebo čistou utěrkou a nechte 1 hodinu kynout.

3. KROK

Poté z těsta vytvarujte vdolky nebo koblížky s libovolnou náplní a smažte je na oleji na pánvi do zlatova z obou stran. Jejich jemnost, křehkost a aroma vás mile překvapí. Zároveň nebude dezert vůbec mastný, protože kefírové těsto nikdy nenasákne příliš mnoho oleje. Pokud chcete smažený, ale ne mastný dezert, tohle je ideální recept, který byste měli vyzkoušet.

4. KROK

Kefírové těsto můžete použít i pro jiné účely než jen sladké recepty. Vynikající z něj bude také domácí pizza, kterou můžete dochutit podle vlastních preferencí a již si celá vaše rodina zamiluje. A pokud máte rádi langoše, tak máte jedinečnou příležitost si je připravit z těsta, které se na ně dokonale hodí.

Galerie

Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 643 hlasů
Nahlásit chybu
131 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt