Domácí dort „Snickers“

Další 0 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
60 minut
ČAS VAŘENÍ
30 minut
NÁROČNOST
Snadná

Domácí dort „Snickers“ - postup přípravy

Pokud patříte mezi milovníky známé tyčinky Snickers, tento dort se zařadí mezi vaše favority. Skvěle se v něm snoubí chuť čokolády, arašídů, karamelu a smetanového krému.
1. KROK

Do mísy rozklepněte vejce, přidejte sůl a cukr a vyšlehejte do pěny. Pak zašlehejte mléko a nakonec olej. Smíchejte hladkou mouku s práškem do pečiva a kakaem, prosejte směs do mísy a umíchejte těsto. Nalijte ho do dortové formy o průměru 24 centimetrů a dejte péct do předehřáté trouby na 180 °C po dobu 20 minut.

2. KROK

Dejte do mísy smetanový sýr, například Philadelhii. Přidejte smetanu ke šlehání, vanilkový cukr a moučkový cukr a vyšlehejte do hladkého krému. Do rendlíku dejte cukr na karamel a na sporáku ho nechte zkaramelizovat. Přilijte do něj smetanu ke šlehání, přidejte máslo a sůl a vytvořte tak karamel. Nasekejte si 150 g arašídů.

3. KROK

Korpus rozdělte na tři části a tu spodní dejte do dortového ráfku. Naneste na ni čtvrtinu krému, na něj polovinu karamelu, třetinu arašídů a na něj čtvrtinu krému. Pak vše přiklopte druhou částí korpusu a zopakujte postup. Nakonec vše přiklopte vrškem korpusu a dejte na hodinu ztuhnout do lednice.

4. KROK

Odstraňte dortový ráfek. Do misky nalámejte hořkou čokoládu, přilijte smetanu ke šlehání a olej. Dejte vše rozehřát na 5 minut do mikrovlnné trouby, přidejte zbytek arašídů a zamíchejte. Naneste polevu na vrch a boky dortu, nechte hodinu v lednici zatuhnout a podávejte.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Další 0 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (79%) 321 hlasů
Nahlásit chybu
55 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt