Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Vepřová plec na paprice s vařenými noky

4,8
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 10 minut
čas vaření Vaření: 80 minut

Vepřová plec na paprice s vařenými noky - postup přípravy

Inspirujte se jednoduchým receptem podle Youtube kanálu Recepty bez brepty na hlavní chod s tím nejkřehčím vepřovým masem. Jídlo je vhodné jako oběd i večeře. Můžete jej podávat i na oslavách.

Ingredience pro:
3 porce
+ -

Základ

Do omáčky

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Cibuli oloupejte a nakrájejte nadrobno. Poté na větší kousky nakrájejte vepřové maso. V pánvi rozpusťte sádlo a nakrájenou cibuli na něm smažte přibližně 4 minuty. 

2. KROK

K cibuli přidejte rajský protlak, vše smažte 30 vteřin a poté přidejte do směsi bobkový list, nové koření, sůl a pepř. Vše zamíchejte a restujte šest minut. 

3. KROK

Do pánve přimíchejte kousky masa a ingredience restujte dalších 5 minut. Následně přimíchejte k masu mletou papriku, chvíli restujte a vše zalijte vývarem. 

Tip: Mletou papriku restujte maximálně 30 vteřin, aby vám nezhořkla.

4. KROK

Pánev přikryjte pokličkou a pokrm vařte na mírném ohni 60 minut, do změknutí masa. Zatím nakrájejte červenou papriku na kousky. 

Poznámka: Před krájením papriky z ní odstraňte semeník. 

5. KROK

Do mísy vsypte mouku, kterou smíchejte se studenou vodou. Vzniklou tekutinu vmíchejte do pánve s masem stejně, jako papriku. Pokrm vařte dalších 10 minut. 

Poznámka: Na závěr vepřovou plec na paprice ochuťte trochou citronové šťávy se solí dle vlastní chuti. 

6. KROK

Tip: Hotový hlavní chod podávejte s oblíbenou přílohou. V tomto receptu byly použity vařené noky, posypané nasekanou petrželkou.

7. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept nebo tip, co vařit k obědu, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Hlavní jídla aneb Co vařit k obědu.

8. KROK

Videopostup krok za krokem

9. KROK

Zdroj receptu: Recepty bez brepty

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů