Voňavá roláda

Další 0 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
23 minut
ČAS VAŘENÍ
7 minut
NÁROČNOST
Snadná

Voňavá roláda - postup přípravy

Sladké rolády jsou obtížné. To je velmi rozšířená představa, která panuje mezi mnoha domácími kuchařkami a cukrářkami. Ve skutečnosti to tak ale vůbec být nemusí. Jistě, existují složitější rolády se sofistikovanými krémy a polevami, ale také ty úplně jednoduché a snadné, které však neztrácejí vůbec nic na své chuti a vůni. Takové jednoduché sladké pečivo se hodí jako stále připravený dezert ke kávě nebo čaji, případně k drobnému pohoštění milé návštěvy. Přinášíme vám podrobný recept, jak takovou jednoduchou a rychlou roládu upéct.

Než začnete s přípravou, zapněte si troubu na 170 stupňů Celsia, aby se předehřála. Plech si vyložte pečicím papírem.
Do misky si rozklepněte dvě vajíčka a posypejte vanilkovým cukrem. Metličkou nebo elektrickým šlehačem je pak vyšlehejte do světlé a jednolité pěny. Do té pak přidejte bílý jogurt a lžičku a půl jedlé sody a všechno společně dobře promíchejte. Postupně do hmoty přimíchávejte mouku a vytvořte tekuté těsto.

Pečicí papír v plechu ještě vymažte olejem, vlijte těsto na plech a rozprostřete ho po celé jeho ploše.

Plech s těstem vložte do vrchní poloviny trouby a pečte asi 7 minut, dokud nezezlátne.

Připravte si navlhčenou velkou utěrku a rozprostřete ji na povrch plechu. Velmi opatrně na utěrku upečené těsto vyklopte a sloupněte z něj papír. Celý povrch těsta pak namažte džemem a s pomocí vlhké utěrky ho stočte do pevné rolády. Zabalenou v utěrce nechte roládu zchladnout, aby si zvykla na kulatý tvar a nerozbalovala se.

Nakonec můžete roládu podle své fantazie dozdobit. Buď ji stačí posypat moučkovým cukrem, anebo ji postříkejte polevou z mléčné čokolády.

Dobrou chuť.

Galerie

Další 0 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (79%) 154 hlasů
Nahlásit chybu
78 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt