Vrstvený salát ve skle

i Zdroj fotografie: Petra Pospíchalová
ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
10 minut
NÁROČNOST
Snadná

Vrstvený salát ve skle - postup přípravy

Vrstvené saláty před časem zažívaly obrovský boom. Lidé si je dokonce nosili ve sklenicích jako svačinu do práce a nedali bez nich ani ránu. I když módní vlna do jisté míry opadla, stále není od věci si tuto dobrůtku dopřát. Zkuste ten se šunkou, kukuřicí a ananasem podle receptu od paní Petry Pospíchalové.
1. KROK

Připravte si velkou skleněnou mísu, aby v ní byly všechny vrstvy krásně vidět. Jinou možností je připravit salát do uzavíratelných sklenic.

2. KROK

Sterilovaný celer, kukuřici a ananas slijte z nálevu a nechte dobře okapat. Na dno mísy rozložte do rovnoměrné vrstvy nejprve celer, na něj na proužky nakrájený pórek, na pórek nasypejte kukuřici, pak okapané kousky ananasu.

3. KROK

Vejce uvařte natvrdo a šunku rozkrájejte na kostičky. Kostičky šunky pak nasypejte na vrstvu ananasu, na šunku přidejte vejce nakrájené na kostičky, nebo nahrubo nastrouhané. Na vejce rozetřete majonézu do přiměřené vrstvy, která by měla být ideálně silná podobně jako vrstvy ostatních surovin. Celé dílo pak završte strouhaným sýrem. Nechte v lednici pár hodin (nejlépe přes noc) odležet, aby se všechny chutě surovin vzájemně propojily, a podávejte s čerstvým pečivem.

Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 645 hlasů
Nahlásit chybu
147 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty