Smažené kuřecí rolky s ananasem a sýrem

ČAS PŘÍPRAVY
20 minut
ČAS VAŘENÍ
40 minut
NÁROČNOST
Snadná

Smažené kuřecí rolky s ananasem a sýrem - postup přípravy

Možná máte nakoupené kuřecí řízky a chcete na oběd udělat tuto klasiku. Popusťte tentokrát uzdu své fantazii a namísto řízků se vrhněte do přípravy netradičních rolek s ananasem. Sladká a slaná chuť se výborně snoubí a vy získáte recept na netradiční pokrm, kterým určitě zaujmete.
1. KROK

Nejprve si připravte maso – je potřeba jej zbavit blan, nakrájet na menší plátky a naklepat, aby se do masa snadno daly zabalit potřebné suroviny. Maso následně ochuťte solí, pepřem a bylinkami dle vaší chuti a fantazie. Ideální je třeba bazalka nebo oregano. Maso dobře potřete kořením a dejte asi na hodinu odpočívat do lednice.

2. KROK

Ananas si mezitím nakrájejte na malé kousky a sýr si nastrouhejte. Tyto ingredience v misce smíchejte. Nyní přijde čas na balení rolek. Maso si vytáhněte z lednice a rozprostřete na pracovní plochu. Na každý plátek masa lžící dejte dostatečné množství náplně, ale pozor zase, aby jí nebylo zbytečně moc. Maso by se pak nedalo snadno zarolovat. Pevně maso stiskněte a zarolujte, případné konce zajistěte špejlí, nebo si můžete pomoci i provázkem.

3. KROK

Nyní je čas rolky obalit. V misce si proto rozšlehejte vejce, lehce jej osolte a do vedlejší misky si dejte strouhanku. Maso obalte nejprve ve vajíčku a poté ve strouhance. Ujistěte se, že je maso všude dobře obalené, aby náplň při smažení nevytékala ven.

4. KROK

Rolky je možné připravit na pánvi nebo ve fritovacím hrnci. Obojí je dobré a výsledek chutná stejně dobře, ale je pravdou, že ve friťáku je příprava samozřejmě mnohem snazší. Maso je možné připravit i dietnějším způsobem, a to tak, že jej nebudete obalovat, ale pouze jej dáte do zapékací misky a vložíte jej péct do trouby předehřáté na 200 stupňů na asi 40 minut. Následně je možné hotové rolky servírovat třeba s bramborami nebo salátem.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 383 hlasů
Nahlásit chybu
148 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt