Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Zapečené cibulové kroužky plněné mletým masem

4,8
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 25 minut
čas vaření Vaření: 50 minut

Zapečené cibulové kroužky plněné mletým masem - postup přípravy

V dnešní době, kdy mezi sebou lidé všechno sdílí, je občas těžké překvapit nějakým novým receptem. Tento ovšem plní svůj účel a hodí k mnoha příležitostem. Pokud máte hlad, chystáte oslavu či chcete pohostit své blízké, neváhejte a vrhněte se na cibulové kroužky.

Ingredience pro:
1 porce

Těsto

Náplň

Kuchařka
Kuchařka: Nela Maloňková
1. KROK

Nachystejte si větší hrnec a nalijte do něj mléko, přidejte i máslo. Rozpusťte na středním plameni a mezitím ve větší míse smíchejte mouku, cukr a suché droždí. Jakmile se máslo rozpustí v mléce, dobře směs promíchejte a nalijte do větší mísy se suchými surovinami. Důkladně promíchejte, rozklepněte jedno vejce a zapracujte dohromady. Ručně uhněťte hladké a nelepivé těsto ve tvaru koule.

2. KROK

Těsto vložte do igelitového sáčku a nechejte ho odležet 15 minut, mezitím se vrhněte na přípravu náplně. Na pánvi si rozehřejte trochu rostlinného oleje. Přidejte mleté ​​maso, nadrobno nakrájenou cibuli, nakrájená rajčata a celer. Promíchejte a vařte pár minut na středním plameni. Poté přidejte rajčatový protlak, sójovou omáčku a sůl. Vařte pár dalších minut, poté přilijte vodu, okořeňte bazalkou, mletým černým pepřem a nechejte vařit 20 minut pod pokličkou.

3. KROK

Nyní si vezměte tři cibule a všechny opatrně oloupejte tak, abyste je nepoškodili. Z obou stran ještě předtím odkrojte jejich konce. Rozkrojte je podélně, rozdělte na jednotlivé kroužky a šest největších si ponechejte na pozdější použití. Ze sáčku vytáhněte těsto a na pracovní ploše jej ještě trochu prohněťte rukama. Poté jej rozdělte na šest stejných dílů a vyválejte na tenké placky.

4. KROK

Do středu každého těsta vložte jeden cibulový kroužek a ten následně těstem důkladně obalte ze všech stran. Okraje shrňte a přetáhněte je přes cibuli dovnitř. Nachystejte si plech na pečení, na který obalené cibule vyskládejte. Rozklepněte vejce a oddělte žloutek od bílku. Žloutek rozšlehejte metličkou a kroužky s ním potřete.

5. KROK

Vezměte si menší misku a nalijte do ní zakysanou smetanu, přidejte sníh, který jste vyšlehali z bílku, a špetku soli a mletý černý pepř. Důkladně promíchejte a nalijte dovnitř každé cibule v těstíčku. Poté přidejte vždy po jedné lžíci masové náplně. Sýr, který jste si k tomuto receptu zvolili, nastrouhejte nahrubo a zasypejte jím vrchol náplně. Troubu si rozehřejte na 180 stupňů a pečte okolo 30 minut. Poté můžete podávat, dobrou chuť!

6. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů