Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Plněné papriky s rajskou omáčkou a knedlíkem

3,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 35 minut
čas vaření Vaření: 67 minut

Plněné papriky s rajskou omáčkou a knedlíkem - postup přípravy

Připravte si chuťově bohaté plněné papriky s rajskou omáčkou podle paní Ivany Reisingerové. Omáčka je lahodná, masová směs šťavnatá a knedlíky nadýchané.

Ingredience pro:
4 porce
+ -

Omáčka

Plněné papriky

Na zahuštění

Knedlíky

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Nejprve připravte plněné papriky. 15 minut vařte rýži v osolené vodě a nechte ji vychladnout. Zatím z paprik odkrojte stopky a odstraňte semeníky. Papriky poté omyjte a lehce osolte. 

2. KROK

V míse smíchejte mleté maso s uvařenou rýží. Směs poté osolte, opepřete a naplňte jí připravené papriky. Následně začněte připravovat omáčku.

3. KROK

Na sádle smažte cibuli 3–4 minuty dohněda a zaprašte ji cukrem, který nechte zkaramelizovat. Za stálého míchání do hrnce přidejte rajčatový protlak s bobkovým listem, celým pepřem, novým kořením a skořicí.

4. KROK

Ingredience zamíchejte a směs vařte 5 minut. Jakmile protlak mírně změní barvu, vlijte do směsi vodu, vše osolte a do omáčky vložte plněné papriky. Pokrm vařte přibližně 1 hodinu. 

5. KROK

Poté papriky z hrnce vyndejte a omáčku zahustěte jíškou z másla a mouky. Poté ji vařte dalších 20 minut. 

Poznámka: Po přidání mouky je nutné pokrm provařit, aby byl lépe stravitelný.

6. KROK

Zatím si připravte kynuté knedlíky. Nejprve vytvořte kvásek smícháním mléka, droždí a cukru. Následně, ve větší míse, smíchejte hrubou mouku, sůl, vejce, přidejte kvásek a uhněťte těsto, které nechte pod čistou utěrkou a na teplém místě 1 hodinu kynout.

7. KROK

Z těsta vytvarujte dvě stejné šišky, které znovu přikryjte utěrkou a nechte je kynout dalších 30 minut. Knedlíky poté vařte na mírném ohni v osolené vodě 20 minut. 

8. KROK

Poznámka: V polovině doby vaření knedlíky otočte a po uvaření je vyjměte z vody a na více místech je propíchněte špejlí nebo vidličkou, aby se nesrazily. 

9. KROK

Omáčku zbavte koření a plněné papriky do ní zpátky ponořte. Na mírném plameni je prohřívejte přibližně 3 minuty a poté je servírujte s kynutým knedlíkem. 

10. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept nebo tip, co vařit k obědu, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Hlavní jídla aneb Co vařit k obědu.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů