Zapečené vepřové karbanátky se sýrem

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
20 minut
ČAS VAŘENÍ
35 minut
NÁROČNOST
Snadná

Zapečené vepřové karbanátky se sýrem - postup přípravy

Všichni známe klasické karbanátky. Některým lidem se ale mohou časem omrzet. Zkuste proto tento vylepšený recept, kterým uchvátíte skutečně každého. Můžete jej využít k běžnému rodinnému obědu, ale chybu neuděláte, ani když jej připravíte pro návštěvu.
1. KROK

Nejprve si chléb nakrájejte na malé kousky a namočte jej do vody. Mezitím si nakrájejte cibuli a česnek a maso dejte do velké misky. K němu přidejte nasáknutý chleba, cibuli, česnek a koření a řádně promíchejte. Nejlepší bude, když se do práce pustíte rukama.

2. KROK

Zatímco bude maso odpočívat, připravte si náplň. Nakrájejte si cibuli a houby, mrkev nastrouhejte. V pánvi si opečte nejprve cibuli a dejte jí bokem, následně orestujte také houby. Naposledy na pánvi samostatně opečte i mrkev. Orestované ingredience dejte do misky, promíchejte je a přidejte majonézu, vejce a koření.

3. KROK

Připravte si plech vyložený pečicím papírem a pusťte se do tvoření karbanátků. Nejprve si udělejte oválek z masa a vytvarujte z něj na plechu karbanátek.

4. KROK

Na něj položte lžíci směsi a dobře rozprostřete. Takto postupujte, dokud vám budou stačit ingredience. Na závěr si nastrouhejte sýr a ozdobte jím každý karbanátek. Množství volte dle vaší chuti. Plech dejte do trouby vyhřáté na 200 stupňů po dobu přibližně 25 minut. Pečte dozlatova a sledujte, dokud sýrová krusta nezíská skutečně krásně zlatavou barvu.

5. KROK

Pak můžete servírovat. Lze k nim připravit brambory, bramborovou kaši, ale klidně i jen zeleninový salát. Jde o velmi výživné a bohaté jídlo, které vás překvapí celou paletou chutí. I když se to nezdá, právě houby se dokonale snoubí s mrkví a vytvářejí netradiční kombinaci.

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (82%) 341 hlasů
Nahlásit chybu
115 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt