Zapečené vepřové maso s bramborami a cibulí

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
90 minut
ČAS VAŘENÍ
60 minut
NÁROČNOST
Snadná

Zapečené vepřové maso s bramborami a cibulí - postup přípravy

Preferujete jednoduché a chutné pokrmy, kterými dokážete zasytit i početnou rodinu? Potom vás jistě potěší tento skvělý recept na zapečené vepřové maso s bramborami a cibulí. Všichni strávníci se budou oblizovat!

Nejprve si vepřové maso (krkovici nebo kýtu vcelku) pokrájejte na stejně široké pláty. Ovšem maso celé nedokrajujte, vytvoříte tak jakousi „harmoniku“.
Dále si oloupejte brambory, omyjte je a naplátkujte (plátky silné cca 3 až 6 mm). Cibuli pak též zbavte slupky a pokrájejte na půl měsíčky.

Kompletace pokrmu a jeho zapékání v troubě

Nyní si ještě připravte marinádu z olivového oleje, soli, mletého pepře, sladké papriky a grilovacího koření. Dále se pusťte do kompletace pokrmu. Na dno zapékací misky nasypte pokrájenou cibuli, na ní poklaďte celé maso a do zářezů vložte pláty brambor.

Vše pomažte rovnoměrně olejovou marinádou, překryjte alobalem a dejte péct do trouby na cca 40 minut při teplotě 180 °C.

Dokončování zapečeného vepřového masa a jeho servírování

Po uplynutí 40 minut sejměte alobal ze zapékací misky a dopékejte dalších 20 minut. Na povrchu se vytvoří díky domu křupavá kůrka. Maso s bramborami a cibulí podávejte ihned po dopečení. Hodit se k porci bude jakákoliv studená omáčka (kečup, hořčice, tatarka, majonéza, barbecue a podobně). Doplnit jídlo ovšem můžete i o nakládanou zeleninu ve sladkokyselém nálevu. Přejeme vám dobrou chuť.

Video postup krok za krokem

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 543 hlasů
Nahlásit chybu
138 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt