Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Zapečený cuketový koláč s rajčaty a sýrem feta

3,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 55 minut

Zapečený cuketový koláč s rajčaty a sýrem feta - postup přípravy

Zde je další variace na téma zapečené cukety se sýrem. Tento recept je ale originální v tom, že výsledkem je něco jako koláč, který vyniká svou jemně pikantní chutí danou sýrem feta rozpuštěným na povrchu a který si navíc můžete sbalit s sebou ke svačině na cesty.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Jitka Hemelíková
1. KROK

Cukety omyjte, osušte a nakrájejte je na silná kolečka. Vhoďte je do misky, zastříkejte rostlinným olejem a posypejte podle chuti mletým černým pepřem a solí. Přidejte také dvě polévkové lžíce strouhanky a vše rukou dobře promíchejte, aby se cuketa důkladně obalila směsí.

Obalená cuketová kolečka pak vsypte na plech vyložený pečicím papírem, vyrovnejte kolečka vedle sebe tak, aby tvořila jen jednu vrstvu, a vložte plech do trouby rozehřáté na teplotu 180 °C péct asi 15 až 20 minut.

2. KROK

Mezitím do misky vyklepněte 5 vajíček, přidejte k nim 1 polévkovou lžíci rostlinného oleje a posypejte solí a mletým černým pepřem. Kefír trochu ohřejte a přilijte ho k vajíčkům. Směs poté rozšlehejte metličkou dohladka. Nakonec přisypejte hladkou mouku spolu s polovinou lžičky jedlé sody a smíchejte vše na řídké těsto podobné tomu na palačinky.

Dva svazky zelených jarních cibulek nakrájejte na hrubé kousky a vmíchejte je do připraveného těstíčka.

3. KROK

Z trouby vyndejte zapečenou cuketu a zalijte ji připraveným těstem s cibulkami, které rozprostřete do rovnoměrné roviny po celém povrchu vyrovnaných cuket.

Nakrájejte omytá a osušená rajčata na tenké kulaté plátky a vyskládejte je vedle sebe na povrch těsta na plechu. Ten pak takto vraťte zpátky do trouby a pokračujte v pečení na 180 °C dalších 20 až 25 minut.

4. KROK

Nastrouhejte sýr feta nebo balkánský sýr na jemném struhadle. Po uplynutí doby pečení vyndejte plech z trouby, povrch zasypejte nastrouhaným sýrem a vraťte pokrm naposledy do trouby dopéct ještě 10 minut, aby se sýr na povrchu rozpustil.

Po dopečení nechte cuketový koláč trochu vychladnout, nakrájejte ho na porce a podávejte.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů