Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Zapékané sýrové tousty

3,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 5 minut
čas vaření Vaření: 10 minut

Zapékané sýrové tousty - postup přípravy

Pokud víte, že vás bude čekat náročný den vyžadující energii, je dobré jej začít nějakou lahodnou snídaní, která vám ji dodá a zároveň nad její přípravou nestrávíte věčnost. Zapékané tousty se sýrovou směsí všechny tyto požadavky splňují a ideální jsou i jako svačinka.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Nela Maloňková
1. KROK

Na připraveném struhadle nastrouhejte tvrdý sýr (například eidam) nahrubo a nasypejte jej do větší mísy. Přidejte k němu špetku soli a zakysanou smetanu. U té je víceméně jedno, jaký má obsah tuku, záleží tedy na tom, co máte doma nebo jakou chcete výslednou hustotu. Přidejte i máslo, které jste předtím vytáhli z lednice, aby vám dostatečně změklo.

2. KROK

Dle chuti dodejte pepř a klidně i jiné koření, které rádi používáte. Jarní cibulku důkladně opláchněte a nakrájejte nadrobno. Přidejte ji do směsi také a pořádně vše promíchejte lžicí. Chléb nakrájejte na plátky libovolné tloušťky, jednodušší ovšem bude, když si rovnou koupíte nakrájený.

3. KROK

Na každý plátek vždy naneste přiměřené množství sýrové směsi a rovnoměrně ji rozetřete do všech stran. Nachystejte si zapékací mísu a vyložte ji pečícím papírem. Potřené toustíky do ní jeden po druhém přenášejte a dle libosti všechny ještě posypejte strouhaným sýrem. Troubu si předehřejte na 200 stupňů a formu do ní vložte na cca 10 až 15 minut. Poté můžete okamžitě podávat, dobrou chuť!

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů