Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Petrželový nápoj, který pomůže s hubnutím

3,5
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 10 minut

Petrželový nápoj, který pomůže s hubnutím - postup přípravy

Potřebujete se zbavit poměrně rychle a efektivně přebytečných kilogramů? Potom do svého pitného režimu zařaďte i petrželový nápoj. Ten připravíte vcelku snadno během pár minut a není ani finančně nákladný.

Ingredience pro:
2 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Začněte tím, že si do velkého hrnce nasypete pět lžic nasekané petrželky. Poté ji přelijte vroucí vodou a nechte vařit a louhovat asi deset minut na středním plamenu. Nakonec tekutinu odstavte z plotny a nechte chladnout.
Kolik šálků je nutné vypít?

Aby mělo pití petrželového nápoje efekt, je nutné vypít denně zhruba 3 až 4 šálky. Pokud jste těhotné anebo kojíte, poraďte se před konzumací tohoto nápoje nejprve se svým lékařem. Také nepijte tekutiny více jak litr denně.

Jaké jsou kontraindikace požití petrželového nápoje?

Existuje i několik kontraindikací, které vylučují popíjení petrželového nápoje. Mezi ně patří například alergie i intolerance na petržel či podobné byliny. Nevhodné je popíjení tohoto nápoje i pro ty, kteří se léčí s nízkým krevním tlakem, s dnavou nemocí, s onemocněním ledvin anebo s nemocemi močových cest.

Další nápoje, které mohou pomoci s redukcí hmotnosti

Nyní si ještě řekněme, jaké další přírodní nápoje mohou pomoci s redukcí hmotnosti. Je jich skutečně nespočet. Stačí si jen vybrat ten vhodný:

  • Šťáva ze salátové okurky: pokud máte doma odšťavňovač, vyzkoušejte tuto osvěžující tekutinu. Podpoří hubnutí a skvěle vzpruží. Přidat ji můžete i do neslazených limonád s citronem a kousky salátové okurky.
  • Čaj z čerstvého zázvoru: zázvor nastartuje váš metabolismus, proto byste ho též měli zařadit do redukčního jídelníčku. Výtečný z něj bude čaj i neslazená limonáda.
  • Šťáva z ananasu: je příjemně sladká, avšak obsahuje jen přírodní cukry. Hodí se k hubnutí přímo dokonale. Ananas totiž obsahuje enzymy a antioxidanty, které pomohou s redukcí přebytečných kilogramů.

Video postup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů