Zelené vlašské ořechy s medem na posílení štítné žlázy - postup přípravy
Vlašské ořechy nemusíte sklízet jen na podzim, ale na začátku léta si z nich lze udělat přírodní lék plný prospěšného jódu a vitamínu C. Stačí je jen naložit do medu a pak pravidelně užívat.
Na med
Z ořešáku v době od poloviny května do konce června nasbírejte potřebné množství plodů vlašských ořechů. Musí být zelené a uvnitř se ještě nesmí vytvářet tuhá skořápka. Pro otestování je rozřízněte napůl jako okurku. Uprostřed by ořech měl vypouštět dostatek tekutiny.
Nasbírané ořechy řádně omyjte a pak si navlékněte gumové rukavice, aby vám nehnědly prsty. Odstraňte z nich horní a spodní část, kde jsou zdřevnatělé výstupky. Menší plody rozdělte na 4 kusy, větší na více, aby byly všechny kusy zhruba stejně veliké. Poté je dejte do sklenice s medem tak, aby byl dodržen požadovaný poměr 1 kg medu na půl kg ořechů.
Sklenici zavíčkujte a umístěte minimálně na 3 týdny do lednice. Každé tři dny ořechy ve sklenici zamíchejte. Měly by se scvrknout, protože vypustí do medu svoji šťávu. Po třech týdnech, kdy je vše náležitě proleželé, si každý den rozpusťte lžičku ořechového medu ve sklenici vody a vypijte ji na lačný žaludek. Užívejte minimálně jeden měsíc.
Mladé vlašské ořechy jsou prospěšné pro lidské zdraví, protože obsahují velké množství jódu a vitamínu C. Ten dokáže pomáhat například jako prevence nachlazení. Jód je zase prospěšný pro správnou činnost štítné žlázy. Ve vnitrozemí je ho nedostatek, což může vést k problémům se štítnou žlázou a mnoha zdravotním komplikacím, u těhotných žen až k potratu. Jód také dokáže ničit některé bakterie, plísně nebo parazity.