12 osvědčených receptů na moučníky a dezerty z jablek

Jablka neodmyslitelně patří ke sladkému pečení. Pokud hledáte inspiraci, jak zajímavě zpracovat toto ovoce, máme pro vás redakční výběr 12 receptů, které zaručeně stojí za vyzkoušení.

i Zdroj: Peakpx 12 osvědčených receptů na moučníky a dezerty z jablek

Jablka jsou vděčnou surovinou, kterou můžeme mít na stolech de facto po celý rok. A neexistuje nic lepšího než spojit chuť tohoto výborného ovoce s láskou k pečení. Ať už máte rádi štrúdly, koláče či další moučníky, každý recept má své neodolatelné kouzlo.
Jablečné štrúdly

Jablečné štrúdly či záviny jsou favoritem v mnoha domácnostech. Co si víc si přát jako sladkou tečku po obědě či dezert ke kávě, než je tenké těsto se sladkou ovocnou náplní doplněnou např. o skořici, rozinky nebo nasekané oříšky různého druhu.. Ať už zvolíte jako základ kynuté, lité či křehké těsto, máte jistotu, že výsledek vždy zmizí do posledního kousku.

Jablečné koláče

Jablečné koláče patří mezi další oblíbený druh moučníků, jimž holduje spousta českých strávníků. Klasické kynuté koláče jsou často doplněné o drobenku, ty z lineckého těsta naopak třeba o pudinkový krém, který skvěle kontrastuje zbytek dezertu.

Jablečné řezy

Máte chuť na zákusek a doma spoustu jablíček? Pak jsou jablkové řezy jasnou volbou. Nejenže vypadají elegantně, ale zároveň si velmi pochutnáte za zlomek ceny, kterou byste jinak zaplatili v obchodě či cukrárně. Navíc je můžete směle servírovat i na rodinných sešlostech či narozeninových oslavách.

Jablečné buchty

Jablečné buchty jsou skvělé pro ty kuchaře, kteří nemají tolik času na přípravu, avšak stále chtějí upéct něco dobrého. Nejenže jsou poměrně rychle hotové, jejich příprava je i mnohem snazší než u jiných moučníků. Pokud tedy potřebujete napéct na poslední chvíli, jednoduché buchty na plech vám dozajista vytrhnou trn z paty.

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert, moučník nebo cukroví, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

Zdroje: Autorský článek

Jaký je váš nejoblíbenější recept z jablek?