5 druhů cukroví ze stejného těsta

Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
150 minut
ČAS VAŘENÍ
56 minut
NÁROČNOST
Snadná

5 druhů cukroví ze stejného těsta - postup přípravy

Pokud si chcete ulehčit práci a mít hodně druhů cukroví, lze jich vyrobit několik z jednoho základního těsta. Stačí ho jen náležitým způsobem zpracovat a nazdobit, výsledek ale rozhodně stojí za to.
1. KROK

Základní těstoDo velké mísy dejte sypké suroviny, tedy mouku, škrob, cukr a vanilkový cukr a promíchejte. Přidejte změklé máslo a vejce a rukama vypracujte hutné těsto.

Rozdělte těsto na 5 dílů. Každý bude na jedno z následujících cukroví. Poměry v nich jsou tedy zhruba na pětinu vyrobeného těsta. Těsto lze zabalit do fólie a uchovat do dalšího dne v lednici.

2. KROK

Citronové sušenkyNastrouhejte kůru z pečlivě omytého citronu a polovinu jí zapracujte do těsta. Z něho vyválejte asi centimetr tlustou placku a vykrájejte sušenky o rozměrech cca 2 x 5 centimetrů, velikost si však můžete upravit dle libosti. Dejte sušenky na plech vyložený pečicím papírem a vložte péct do předehřáté trouby na 180 °C po dobu přibližně 12 minut.

Smíchejte moučkový cukr s citronovou šťávou a dejte ho do vysoké, užší skleničky. Jeden konec každé vychladlé sušenky namočte do polevy a dejte ji poté na pečicí papír. Následně je všechny posypejte trochou strouhané citronové kůry a nechte zaschnout.

3. KROK

Skořicové sušenkyZ těsta vytvarujte váleček o průměru asi 3 centimetry a nakrájejte jej na asi 1 centimetr silná kolečka. Dejte je na plech vyložený pečicím papírem a vložte péct do předehřáté trouby na 180 °C na asi 12 minut.

Mezitím smíchejte cukr, vanilkový cukr a mletou skořici. Upečené sušenky nechte 5 minut vychladnout a poté je ještě teplé obalte ve směsi.

4. KROK

Mandlové sušenkyDo těsta zamíchejte jemně sekané mandle, lze ale použít jiné ořechy, třeba lískové. Vytvarujte z něj kuličky podle vaší oblíbené velikosti. Vyskládejte je na plech vyložený pečicím papírem a dejte péct do předehřáté trouby na 180 °C na asi 12 minut.

Rozehřejte oříškovou polevu, ale lze použít i čokoládovou. Namočte vršek sušenek do polevy, dejte zpět na papír a ozdobte je trochou hrubě nasekaných mandlí.

5. KROK

Vykrajované sušenkyTěsto rozválejte na tloušťku ideálně 3 až 4 milimetry a vykrájejte z něj libovolné tvary. Dejte je na plech vyložený pečicím papírem a vložte péct do předehřáté trouby na 180 °C na cca 10 minut.

Rozpusťte si mléčnou čokoládu ve vodní lázni a podle vkusu jí ozdobte vychladlé sušenky.

6. KROK

Linecké s marmeládouTěsto rozválejte na tloušťku ideálně 3 milimetry a vykrájejte z něj kolečka, hvězdičky nebo jiné tvary. U poloviny z nich navíc vykrojte střed. Všechny tvary vyskládejte na plech vyložený pečicím papírem a dejte péct do trouby předehřáté na 180 °C, ty s vykrojeným středem na 8 minut a ty plné na 10 minut

Plné sušenky potřete marmeládou a přiklopte je těmi s vykrojeným středem, které jste předtím ještě posypali moučkovým cukrem.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 370 hlasů
Nahlásit chybu
50 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt