Vaječné muffiny se sýrem a špenátem

ČAS PŘÍPRAVY
20 minut
ČAS VAŘENÍ
20 minut
NÁROČNOST
Snadná

Vaječné muffiny se sýrem a špenátem - postup přípravy

Muffiny nemusejí být jenom sladké. Forma na toto dnes už klasické sladké pečivo může velmi dobře posloužit i na zapékání nejrůznějších dalších druhů ingrediencí. Velmi dobře se do nich třeba dají naaranžovat vajíčka spolu s nejrůznějšími druhy náplní, uzeninou a bylinkami. Dnes vám přinášíme jednoduchý recept na efektní a lahodný předkrm nebo svačinku – vajíčkové muffiny v košíčku ze šunky a plněné sýrem a špenátovými listy. Kromě toho, že se jedná o velmi chutnou záležitost, je to pokrm navíc veskrze zdravý a vhodný i pro ty, kteří si dávají pozor na svou váhu.

Návod na přípravu:Oloupejte cibuli a nakrájejte ji na jemné kostičky. Sýr nastrouhejte na hrubém struhadle a špenátové listy pokrájejte na proužky.
Vajíčka rozklepněte do misky a metličkou či vidličkou je rozšlehejte do jednolité konzistence. Přidejte k nim sůl a pepř podle chuti (my dáváme jednu špetku na každé jedno vajíčko). Do vajíček přidejte také nastrouhaný sýr, nakrájenou cibuli a pokrájené špenátové listy a dobře promíchejte.

Plátky šunky nakrájejte na proužky o průměru formy na muffiny. Vyskládejte je pak do formy tím způsobem, že do každé položíte dva proužky křížem přes sebe. Tím vytvoříte šunkový košíček, který by měl ideálně pokrýt stěny formy po celém obvodu. Do každého šunkového košíčku pak odměřte lžící vajíčkovou náplň tak, aby v každém košíčku ležel špenátový list a v každém bylo zhruba stejné množství sýra.

Pokud chcete, můžete také zvolit trochu jiný postup, a to ten, že špenátové listy a sýr nebudete míchat v misce s vajíčkem, ale naskládáte je přímo do šunkových košíčků a nakonec je vajíčkem prostě zalijete. V tomto případě je však nutné dát pozor, aby se listy a sýr vajíčkem dobře obalily.

Připravené muffiny pak vložte do trouby předehřáté na 180 °C a pečte asi 20 minut.

Podávejte samotné anebo doplněné o čerstvý zeleninový salát.

Dobrou chuť.

Galerie

Co si myslíte o receptu?
5/5 (82%) 128 hlasů
Nahlásit chybu
132 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt