Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Bounty tyčinky s čokoládou a kokosem

Bounty tyčinky s čokoládou a kokosem - postup přípravy

Pokud patříte k milovníkům tyčinek Bounty, můžete se vsadit, že až si připravíte tento recept, nebudete si je už chtít kupovat. Vyzkoušejte jednoduchý postup na přípravu domácích čokoládových tyčinek s kokosem.

Ingredience pro:
16 kusů
+ -

Těsto

Poleva

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

V hrnci smíchejte mléko s cukrem, změklým máslem a špetkou soli. Hrnec položte na plotnu a na mírném ohni 2 minuty ingredience zahřívejte. 

2. KROK

Poté hrnec z tepla odstavte a do směsi důkladně vmíchejte strouhaný kokos. Připravte si plech vyložený pečicím papírem a kokosové těsto na něj důkladně rozprostřete a uhlaďte jeho povrch.

3. KROK

Poznámka: Těsto nechte vychladnout volně na pokojovou teplotu a poté jej vložte do mrazáku na 1–2 hodiny. 

4. KROK

Vychlazené těsto nařežte na 16 stejně velkých tyčinek, jejichž okraje prsty zaoblete a dejte je znovu do mrazáku, než si připravíte čokoládovou polevu. 

5. KROK

Do hrnce rozlámejte čokoládu a na mírném ohni ji rozpouštějte – potrvá to asi 1 minutu. Poté hrnec odstavte z tepla a do čokolády vmíchejte olej, který dodá polevě krásný lesk.

Tip: Pokud nechcete polevu připravovat na sporáku, můžete ji 15–20 vteřin zahřívat v mikrovlnné troubě.

6. KROK

Vychlazené Bounty tyčinky v čokoládě obalte, odkládejte je na pečicí papír a dejte je chladit do lednice, dokud poleva neztuhne. 

Poznámka: Zbytkem čokolády naplňte cukrářský sáček pomocí kterého tyčinky v čokoládové polevě ozdobte tenkými proužky tak, jak je ukázáno na videu níže.

7. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

8. KROK

Videopostup krok za krokem

9. KROK
Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů