Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Trik na dokonalé pečené kuře se zeleninou

1,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 200 minut
čas vaření Vaření: 90 minut

Trik na dokonalé pečené kuře se zeleninou - postup přípravy

Když jíme pečené kuře, často si zoufáme ve chvíli, kdy narazíme na maso vařené namísto pečeného. To se děje té části kuřete, která je při pečení ponořená do vody. Ať se snažíme sebevíc, vždycky tam nějaký takový kousek je. Existuje spousta nejrůznějších více či méně funkčních triků, jak dosáhnout dokonalého opečení. My jsme objevili ten nejlepší ze všech.

Ingredience pro:
1 porce

Na kuře

Na přílohu

Kuchařka
Kuchařka: Jitka Hemelíková
1. KROK

Kuře ze všech stran osolte a sůl vmasírujte do kůže. Nevynechejte ani oblast uvnitř kuřete. Pak ho vložte do igelitového sáčku a nechte 2 až 3 hodiny odležet v lednici.

2. KROK

V misce smíchejte trochu rostlinného oleje se sladkou paprikou a odleželé kuře touto směsí celé potřete a opět rukama vmasírujte do kůže. Vezměte mřížku z trouby, provlékněte skrze ni obě kuřecí nohy a provázkem je stáhněte k sobě tak, aby kuře na mřížce zůstalo pevně zavěšené.

3. KROK

Na dno trouby vložte plech vyložený pečicím papírem a na vrchní příčku zavěste mřížku s kuřetem tak, aby se prsíčky dotýkalo plechu. Troubu nastavte na 200 °C a nechte kuře péct.

4. KROK

Mezitím očistěte bramboru, cibuli i papriku a vše nakrájejte na velké kousky. Zeleninu smíchejte v misce, zakápněte ji třemi až čtyřmi lžícemi oleje a posypejte paprikou, solí a tymiánem. Přidejte prolisovaný či jemně nastrouhaný stroužek česneku a vše dobře promíchejte, aby se zelenina obalila kořením.

5. KROK

Po půlhodině pečení kuřete pod něj na plech vyrovnejte zeleninu tak, aby byla jen v jedné vrstvě a pečte ji společně s kuřetem tak dlouho, dokud nebude hotová. Kuře samotné by mělo pobýt v troubě ještě dalších 45 až 50 minut.

6. KROK

Hotové kuře se zeleninou podávejte s libovolnou přílohou. Skvěle se ale hodí k rýžovému pilafu.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů