Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Bramborový salát podle Karla Gotta se zelenou paprikou

4,1
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 35 minut

Bramborový salát podle Karla Gotta se zelenou paprikou - postup přípravy

Pochlubte se o Vánocích mezi svými blízkými bramborovým salátem podle hvězdy hudebního nebe, Karla Gotta. Salát z Youtube kanálu Recepty bez brepty chutná velmi zajímavě, určitě ho vyzkoušejte.

Ingredience pro:
1 dávka
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Brambory ve slupce dobře očistěte a vložte je do hrnce. Brambory zalijte studenou vodou, osolte ji a dejte vařit. Dejte si vařit také vejce, a to na 10 minut. 

2. KROK

Zatímco se brambory vaří, nakrájejte si cibuli nadrobno, vložte ji do pánve a zalijte ji nálevem z okurek. Cibuli vařte asi 3 minuty. Uvařenou cibuli sceďte do mísy a přidejte k ní nadrobno nakrájené kyselé okurky. 

3. KROK

Nadrobno nakrájejte také zelenou papriku, kterou jste předtím zbavili pecek. Vše přidejte do mísy k cibuli společně s hořčicí, černým pepřem, solí, cukrem a majonézou. Ingredience důkladně zamíchejte, dokud se všechny nepropojí. 

4. KROK

Uvařené brambory s vejci oloupejte a pomocí kráječe na brambory a zeleninu tyto ingredience protlačte do mísy. Vše opatrně zamíchejte, abyste brambory příliš neroztříštili a dejte chladit do lednice minimálně na 30 minut.

5. KROK

Tip: Bramborový salát podle Karla Gotta můžete podávat například s vepřovým masem marinovaným v medu, hořčici a sójové omáčce viz videonávod níže.

6. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept ze studené kuchyně, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Studená kuchyně: Saláty, pomazánky a další.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

8. KROK

Zdroj receptu: Recepty bez brepty

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů