Chutný salát, který je ideální pro slavnostní jídlo

Další 0 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
20 minut
ČAS VAŘENÍ
minut
NÁROČNOST
Snadná

Chutný salát, který je ideální pro slavnostní jídlo - postup přípravy

Saláty jsou obvykle letní záležitostí, ale některé jsou chutnou výjimkou. Tento salát se bude skvěle hodit jako zdoba svátečního stolu. Je velmi sytý i lehký zároveň. Všichni hosté, kterým ho naservírujete, budou velmi spokojeni. Navíc je velmi hezký na pohled. Co všechno budete potřebovat na jeho výrobu a jak to udělat? Jdeme na to!
1. KROK

Příprava salátů je obecně velmi jednoduchá a zabere jen minimum času. U tohoto receptu to nebude jiné. V první řadě nakrájejte tvrdý sýr podle svého výběru na kostičky a vložte je do velké a hluboké mísy. Uvařte vejce natvrdo a nastrouhejte je na hrubém struhadle přímo do salátové mísy.

2. KROK

Poté přidejte vařené a na kostičky nakrájené kuře. Jako další přidejte konzervovanou kukuřici a ananas. Tyto dvě ingredience dají salátu příjemně sladkou i kyselou chuť, která vytvoří dokonalou a velmi vyváženou rovnováhu mezi chilli, kuřetem, vejcem a dalšími surovinami. Pokud jo nutné, nakrájejte ananas také na kostičky.

3. KROK

Salát následně dochuťte solí a mletým černým pepřem (použít můžete i čerstvě mletý pepř z mlýnku pro silnější aroma). Přidejte také majonézu nebo zakysanou smetanu a vše důkladně promíchejte lžící.

4. KROK

Salát přesuňte do jiné mísy nebo na talíř, na kterém budete výsledný produkt podávat. Pokud ho dáte na servírovací talíř, bude na slavnostním stole vypadat skutečně nádherně. Nakonec přidejte ještě trochu chuti, barvy a příjemného vzhledu. Rajčata nakrájejte na poloviční plátky a ozdobte s nimi salát. Stejně tak použijte malé množství chilli vloček, které budou vypadat krásně. Nepřehánějte to, aby salát nebyl příliš pálivý a mohli si ho dát i malé děti. Přejeme dobrou chuť!

Galerie

Další 0 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (79%) 195 hlasů
Nahlásit chybu
106 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma
Hlavní chody
Masová směs s rýží
1 hlasů
20 minut
45 minut
Hlavní chody
Pečená žebírka s bramborem a zakysanou smetanou
4 hlasů
30 minut
55 minut
Zavařování
Naložené kuřecí maso
44 hlasů
30 minut
300 minut
rychlé pokrmy
Domácí párek v rohlíku, který se stane netradiční svačinou
0 hlasů
15 minut
25 minut

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Přílohy

Saláty