Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Cibule s medem a česnekem proti kašli

3,8
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut

Cibule s medem a česnekem proti kašli - postup přípravy

Pomozte svému tělu vyléčit problémy s chřipkou a nachlazením pomocí přírodní medicíny. Připravte si cibuli s medem a česnekem, která vás postaví na nohy. Recept je vhodný pro dospělé i děti.

Ingredience pro:
1 dávka
+ -

Plněná cibule

Cibulová směs

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Ze syrové cibule ve slupce odkrojte vrchní část a pomocí lžíce ji vydlabejte. Vydlabanou část cibule nakrájejte na drobné kousky a vložte ji do mísy. 

2. KROK

Oloupejte a nadrobno nakrájejte také česnek, který vsypte na dno vydlabané cibule. Omyjte a oloupejte zázvor, který nakrájejte na tenké plátky a vložte je k česneku do cibule. 

3. KROK

Nyní cibuli naplňte medem až po okraj a všechny ingredience v cibuli opatrně promíchejte. Cibuli přiklopte odkrojenou částí a nechte ji 12 hodin odpočívat na chladném a tmavém místě. 

4. KROK

Omyjte a nakrájejte nadrobno petrželku, kterou přidejte do misky k nakrájené vnitřní části cibule, kterou jste na začátku vydlabali. Vše zasypte solí a černým pepřem. Ingredience v misce zalijte olivovým olejem a citronovou šťávou. Opět důkladně zamíchejte. Na závěr přidejte chilli. 

5. KROK

DÁVKOVÁNÍ 

Aby cibule s medem mohla pomoci od nachlazení a chřipky, doporučuje se následující dávkování. 

Děti a dospělí: 3x denně 1 lžička plněné cibule před jídlem. 

Poznámka: Misku cibulové směsi můžete sníst nalačno s hlavním jídlem.

6. KROK

ÚČINKY

Česnek – přírodní antibiotikum, které pomáhá tišit záchvaty kašle. Snižuje také překrvení dýchacích cest, zlepšuje dýchání a zabraňuje astmatickým záchvatům. Česnek navíc pomáhá snižovat množství tuku v játrech.

Zázvor – přírodní lék proti bolesti a potížích s chřipkou, nachlazením a kašlem. Pomáhá také při zažívacích obtížích a posiluje imunitu. 

Med – usnadňuje vykašlávání a zmírňuje bolesti krku. Snižuje také riziko vzniku rakoviny, dodává energii a je antibakteriální. 

Petrželka – posiluje imunitní systém a snižuje riziko onemocnění v budoucnu. Je také užitečná proti dušnosti a astmatu. Zmírňuje otoky v krku a ničí nežádoucí mikroby.

Černý pepř – pomáhá ulevit při nachlazení, kašli, respiračních potížích a snižovat horečku. 

Olivový olej – pozitivně ovlivňuje imunitní systém. 

Citronová šťáva – čistí krev a zlepšuje krevní oběh

7. KROK

Poznámka: Před tím, než začnete cibuli s medem užívat, ověřte si, zda nejste alergičtí na jednu z ingrediencí. Cibule s medem není určena dětem do dvou let, těhotným ženám a kojícím matkám, které by se měly před užíváním medicíny poradit s lékařem.

8. KROK

Pokud máte svůj oblíbený rychlý recept, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Rychlé mňamky: Recepty do 15 minut.

9. KROK

Videopostup krok za krokem

10. KROK

Zdroj receptu: GÜLSÜMÜN SARAYI TV 

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů