Čím při pečení nahradit máslo

i Zdroj fotografie: Vaříme Dobroty
i Zdroj fotografie: Pixabay
i Zdroj fotografie: Unsplash
ČAS PŘÍPRAVY
minut
ČAS VAŘENÍ
minut
NÁROČNOST
Snadná

Čím při pečení nahradit máslo - postup přípravy

Máslo je jednou ze základních surovin, ať už pečete housky nebo koláče. Vzhledem k jeho narůstající ceně se ale stále častěji stává, že je doma tato přísada nedostupná, přesto však není třeba na pečení rezignovat. Máslo lze snadno nahradit některými jinými, možná i překvapivými alternativami.
1. KROK

Slunečnicový olejMimo margarínu je slunečnicový olej první volbou při nahrazování másla při pečení. Jeho výhodou je finanční dostupnost, chuťová neutralita a snadnost použití. Máslo jím můžete nahradit v poměru 1:1, to znamená, že jeho množství nemusíte nijak složitě přepočítávat. Zkrátka kolik byste dali másla, tolik použijte slunečnicového oleje. A výsledek vás mile překvapí.

2. KROK

Ovocné pyréTady už se dostáváme do těch méně obvyklých končin domácího pečení. Možná byste to nečekali, ale máslo můžete nahradit ovocným pyré. Není to tak bezpracné jako v předchozím případě, nicméně výsledek je vždy o poznání chutnější, šťavnatější a celkově hodnotnější. Nejlepší je použít ovoce pro pečení sladkých chlebíčků, bábovek, muffinů, sušenek nebo perníků. Na poslední dva jmenované se nejlépe hodí pyré jablečné nebo banánové.

Jak připravit ovocné pyré na pečení?

1. Jablečné pyré. Jablka omyjte, oloupejte a nakrájejte je na drobné kousky. Vsypte je do hrnce, zalijte je vodou a na mírném ohni za stálého míchání vařte, dokud jablka úplně nezměknou. Poté ovoce rozmixujte tyčovým mixérem dohladka.

2. Banánové pyré. Banány oloupejte, nakrájejte na menší kousky a mixérem je rozmixujte dohladka.

3. Dýňové pyré. Dýni oloupejte, nakrájejte na malé kousky, vložte je do hrnce a zalijte vroucí vodou z rychlovarné konvice. Pod pokličkou dýni postavte na sporák a nechte ji vařit na mírném ohni, dokud úplně nezměkne, což zkontrolujte zapíchnutím vidličky či nože. Jakmile dýně úplně změkne, rozmixujte ji dohladka.

3. KROK

ŠkrobTato varianta vás možná překvapí ještě víc než ta předchozí, ale máslo doopravdy můžete nahradit také škrobem, který smícháte s vodou v poměru 1:2. Směs postavte na sporák a po důkladném promíchání ji nechte 5 minut vařit, dokud nezískáte hladkou konzistenci. Tu pak přidejte do těsta.

Tato varianta sice není tak lahodná, jako při použití ovocného pyré, nicméně obsah škrobu ve výsledném pokrmu vůbec nepoznáte. Všechno bude vypadat tak, jak má.

Galerie

Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 209 hlasů
Nahlásit chybu
134 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt