Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Ořechové pusinky s rumovou náplní

3,8
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 24 minut

Ořechové pusinky s rumovou náplní - postup přípravy

Pokud o Vánocích netoužíte strávit svůj volný čas pečením, ale cukroví se vzdát také nechcete, připravte si tento rychlý recept podle Youtube kanálu Vaření s Jančou. Ořechové pusinky připravíte velmi jednoduše a pečení vám zabere pouhých 8 minut.

Ingredience pro:
3 plechy
+ -

Těsto

Náplň

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Do mísy vsypte mouku a smíchejte ji se změklým máslem, vaječnými žloutky a dvěma lžícemi vody. Ingredience smíchejte a vypracujte z nich vláčné těsto. 

Poznámka: Těsto můžete nechat odpočívat 1–2 hodiny. Pokud ale čekat nechcete, můžete s těstem pracovat ihned.

2. KROK

Do druhé mísy vlijte vaječné bílky, které vyšlehejte do tuhé pěny. Nyní do mísy přidejte, po třetinách, moučkový cukr a mezi jednotlivými dávkami směs jemně zamíchejte. Následně přidejte pomleté ořechy a lžíci rumu. Vše vyšlehejte do husté kaše. 

3. KROK

Těsto rozkrojte na dvě stejné části a vyválejte je na pomoučeném vále na pláty o výšce přibližně 0,5 cm. Z těsta vykrojte ozdobná kolečka, na každé z nich dejte trochu připravené náplně a ohněte jej napůl. 

4. KROK

Tip: Jaký tvar vykrajovátka zvolíte, je čistě na vás. Ořechové pusinky ale skvěle vypadají, pokud jsou okraje vykrajovátka zdobené.

5. KROK

Ořechové pusinky odkládejte na plech vyložený pečicím papírem a pečte je v předehřáté troubě na 180 °C po dobu cca 8 minut. Hotové cukroví vyndejte z trouby a obalte je ze všech stran v moučkovém cukru. 

6. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

8. KROK

Zdroj receptu: Vaření s Jančou

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů