Domácí sušenkové sendviče s oříšky

ČAS PŘÍPRAVY
45 minut
ČAS VAŘENÍ
5 minut
NÁROČNOST
Snadná

Domácí sušenkové sendviče s oříšky - postup přípravy

Z obyčejných křehkých sušenek lze udělat skvělé plněné cukroví třeba na vánoční stůl nebo ke kávě. Výroba je jednoduchá, a pokud máte rádi ořechy, skvěle si pochutnáte.
1. KROK

Zvolené ořechy nebo směs ořechů nasekejte nožem na malé části. Pokud nechcete použít ořechy, můžete je nahradit libovolným druhem sušeného ovoce či jejich směsí. Mascarpone dejte do misky, trochu ho prošlehejte a přimíchejte k němu vanilkovou esenci. Přidejte nasekané ořechy a zamíchejte. Pokud máte rádi sladké, směs lze osladit, ale protože se později namáčí do čokolády, není to nutné.

2. KROK

Připravte si obyčejné, ničím neochucené křehké sušenky. Namažte jednu sušenku náplní, nahoru dejte druhou sušenku a stiskněte. Po stranách je obmažte krémem. Talíř se sušenkami zabalte do folie a dejte na alespoň 15 minut do mrazáku, aby vše dobře ztuhlo.

3. KROK

Ve vodní lázni nebo mikrovlnné troubě rozpusťte čokoládu. Jakou zvolíte, je jenom na vás. Poté v ní sušenky obalte a dejte ztuhnout na potravinářskou fólii. Ozdobte je pak sekanými ořechy nebo jiným posypem a nechte zatuhnout.

4. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 303 hlasů
Nahlásit chybu
114 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt