Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Cuketové karbanátky s mrkví a sýrem

2,5
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 15 minut

Cuketové karbanátky s mrkví a sýrem - postup přípravy

Cuketové karbanátky s mrkví a sýrem jsou výbornou variantou pro rychlý, jednoduchý, a hlavně zdravý oběd. Vyměňte maso za čerstvou zeleninu z vaší zahrádky.

Ingredience pro:
8 kusů
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Marie Möglichová
1. KROK

Cuketám odkrojte špičky a nastrouhejte je na hrubém struhadle. Přendejte je do větší mísy, kde je smíchejte spolu se solí.  

2. KROK

Mrkev nastrouhejte na jemnějším struhadle a smíchejte jí v míse spolu s nastrouhanou cuketou. Směs zeleniny opět osolte.  

3. KROK

Na jemném struhadle nastrouhejte také bramboru a opět ji přidejte k zelenině a posolte špetkou soli. Veškerou zeleninu důkladně promíchejte.  

4. KROK

Sýr nastrouhejte a smíchejte ho s prolisovaným česnekem. Vajíčka vyklepněte do větší misky a vidličkou je dobře rozmíchejte.  

5. KROK

Z veškeré nastrouhané zeleniny pečlivě, nejlépe rukama, vymačkejte přebytečnou vodu. Do těsta přidejte sýr s česnekem a vejci. Důkladně ho promíchejte a dochuťte ho pepřem.  

6. KROK

V ruce vytvarujte malé karbanátky, které postupně obalte ve strouhance. Obalené karbanátky smažte dozlatova na rozpáleném oleji.  

7. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept nebo tip, co vařit k obědu, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Hlavní jídla aneb Co vařit k obědu.

8. KROK

Videopostup krok za krokem

9. KROK

Zdroj receptu: Hausgemachte Rezepte 

 

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů